22. jūlijā Madonā, "Smeceres sila" mototrasē, aizvadītas pirmās Eiropas kausa izcīņas sacensības cross country.
Latvija ierakstīja Eiropas enduro vēsturē jaunu posmu, jo šādas sacensības tika rīkotas pirmo reizi, un tieši Latvijai tika uzticēts gods tās organizēt. "Smeceres sila" mototrasē sacentās gan motociklu, gan kvadriciklu braucēji. Uzvarētāji tika noskaidroti četrās grupās – pieaugušo, junioru, veterānu un dāmu grupā. Nopietna cīņa norisinājās pieaugušo konkurencē, kur galvenās lomas spēlēja Latvijas motosportisti Jānis Vinters un gados jaunākais Edgars Rudītis, kuri cīnījās par līderu godu. Izšķirošie notikumi risinājās pēdējā ceturtdaļā, kad Jānis Vinters devās otrajā pitstopā. Tikmēr Edgars Rudītis viņam pabrauca garām, un, lai arī kā Jānis centās viņu panākt, tas neizdevās. Līdz ar to uzvara tika Edgaram Rudītim, kas finišēja 14 sekundes pirms Jāņa Vintera. Trešo vietu ieguva lietuvietis Andrius Mitkevičs. Savukārt veterānu grupā nepārspēts palika Einārs Vinters, bet junioru konkurencē triumfēja Kārlis Liepiņš. Arī sieviešu konkurencē labākā bija mūsējā – Anastasija Ušakova. Kvadru klasē uzvarēja Renatas Jegorovas.
01.08.2017.