Četras medaļas – vienu zelta, divas sudraba un vienu bronzas -, divas ceturtās vietas, vienu piekto vietu un trīs sestās vietas izcīnīja Madonas novada sportisti, pārstāvot Madonas novadu Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē. Kopvērtējumā Madonas novada sportistu komanda ierindojās 33. vietā 90 pilsētu un novadu komandu konkurencē. Tas ir nozīmīgs sniegums, ja ņem vērā, ka mūsu jaunieši piedalījās tikai piecos vasaras olimpiādes sporta veidos no 28.
Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes atklāšanas parāde norisinājās Cēsīs 7. jūlija vakarā, bet sacensības – 8. un 9. jūlijā Cēsīs, Valmierā, Rīgā, Limbažos, Valkā, Smiltenē, Jūrmalā. Jaunieši sacentās 28 sporta veidos. Madonas novada komandā piedalījās 18 sportisti, kuri cīnījās par medaļām vieglatlētikā, orientēšanās sportā, tenisā, karatē sportā, basketbolā (3 × 3). Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē kopā ar sportistiem bija arī treneri Agnis Beķeris, Rolands Družoks, Anita un Aleksandrs Krauklīši, Gunārs Ikaunieks, kā arī līdzjutēji un atbalstītāji. Atklāšanas parādē kopā ar Madonas sportistu delegāciju bija arī Madonas novada pašvaldības vadītājs Agris Lungevičs, Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris un sporta darba organizators Māris Gailums. Arī mājās daudzi turēja īkšķus par Madonas novada sportistiem.
Komandas organizēšanu olimpiādei uzņēmās Madonas bērnu un jaunatnes sporta skola. Vērtējot Madonas novada sportistu sniegumu, delegācijas vadītājs, Madonas BJSS direktors Voldemārs Šmugais bija gandarīts: – 4 medaļas (viena zelta, divas sudraba, viena bronzas medaļa) – tas procentuāli ir labs rādītājs, jo bija novadi, kas neguva nevienu medaļu. Tradicionāli likām cerības uz vieglatlētiem, kas sacentās Ogrē, un orientēšanās sportistiem, kas arī bez medaļām nepalika. Basketbolā mūsu komandai nācās spēlēt ar gadu vecākiem puišiem, kam labi rezultāti arī Latvijas 3 × 3 basketbola čempionātā.
Labus panākumus guva mūsu cīņas sporta veida – karatē – sportisti, ko trenē Rolands Družoks. Dāvis Palieks kļuva par Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes čempionu karatē sporta disciplīnā "kumite". Sudraba medaļu olimpiādē izcīnīja Niks Dagnis Dieriņš (svara kategorijā līdz 70 kg) – arī karatē disciplīnā "kumite". Sagaidījām sudraba medaļu orientēšanās stafetē, kur piedalījās jauniešu komanda: Emīls Stiprais, Arvis Zeibots un Niks Pļaviņš. Bronzas medaļu izcīnīja vieglatlēts Jānis Šķēle augstlēkšanā. Tāpat nozīmīgas ir izcīnītās divas ceturtās vietas, ko orientēšanās sportā individuāli guva Niks Pļaviņš un vieglatletikā – Daniela Keita Lielupe 2000 m kavēkļu skrējienā, viena piektā vieta, ko izcīnīja Armands Audže (kategorijā līdz 57 kg) karatē disciplīnā "kumite", un trīs sestās vietas Laurai Līvai Umperovičai – 400 m, Laurai Dūmai – lodes grūšanā, Jānim Šķēlem – kārtslēkšanā.
Arī Madonas novada sporta darba organizators Māris Gailums atzinīgi novērtēja Madonas novada komandas sniegumu, Madonas novada pašvaldības finansiālo atbalstu –
lai būtu iespēja piedalīties Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē, nodrošināja arī transportu.
Latvijas Jaunatnes olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kur piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas. Sacensību mērķis ir noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus olimpiskajos sporta veidos. Vienlaikus sportisti sacentās par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādē, kas no 23. līdz 29. jūlijam notiks Ungārijas pilsētā Ģērā.
Ar Latvijas Jaunatnes olimpiādes "Cēsis 2017" norisi un sacensību rezultātiem var iepazīties olimpiādes mājas lapā cesis2017.olimpiade.lv.
18.07.2017.