Latvijas Infektoloģijas centrs atklāj, ka Latvijā reģistrēti gripas slimnieki. Pirmdien centrā iestājušies divi pacienti, otrdien – viens cilvēks, kam konstatēti gripas simptomi, savukārt vairāki citi pacienti, kas iestājušies agrāk, jau izrakstīti. Taču laboratoriskie testi apstiprinājuši, ka pacientiem bijusi gripa.
Latvijas Infektoloģijas centra daktere Velga Ķūse neslēpj, ka centrā reģistrētie gripas slimnieki ir vidēja vecuma cilvēki.
Pirmo gripas slimnieku Sabiedrības veselības aģentūra reģistrējusi jau pagājušā gada novembrī, taču arī iepriekšējos gados novembrī tikuši reģistrēti atsevišķi gripas uzliesmojumi.
Atsevišķi gripas gadījumi vēl neliecina par iespējamu sākumu masveida saslimšanai ar gripu.
Epidemiologi atgādina, ka gripa parasti sākas pēkšņi un tās simptomi ir galvassāpes, drudzis, paaugstināta temperatūra, sauss klepus, kā arī kaulu laušanas sajūta.
Ar gripu var inficēties, ieelpojot gaisu, kas satur gripas vīrusus, vai lietojot priekšmetus, uz kuriem atrodas slimā cilvēka deguna vai rīkles sekrēti.
Madonas slimnīcas direktora vietniecei medicīniskajā darbā Astrīdai Svilānei ir laba ziņa – Madonas slimnīcā pagaidām nav neviena slimnieka ar gripas simptomiem, tomēr viņa ikvienam iesaka pat tagad vēl izmantot iespējas potēties pret gripu gan pie ģimenes ārsta, gan Madonas poliklīnikā pirmsārsta kabinetā, jo gripas atnākšana ir ļoti iespējama šajā gadalaikā, taču tā "neuzkrīt kā sniegs uz galvas", bet gan uzbrūk viļņveidīgi.
Speciālisti aicina ievērot gripas profilakses pasākumus – personīgo higiēnu, bieži mazgāt rokas, regulāri vēdināt telpas, lietot pēc iespējas vairāk šķidruma (zāļu tējas, svaigas augļu un dārzeņu sulas), skābpiena produktus (kefīru, paniņas, biezpienu) un produktus, kas satur fitokomponentus (svaigus kāpostus, ķiplokus, lociņus un citrusaugļus). Ieteicam lietot arī produktus, kas satur C vitamīnu – kivi, mežrozīšu augļus, kāpostus, saldos piparus, apelsīnus un greipfrūtus.
Autore: ASTRA ZAGORSKA