Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Senioru koru svētkos Turaidā

LĪGA LĀNE-DREIMANE, koris "Mantojums"

Autors • 29.06.2017.

Burtu lielums

18. jūnijs, tikai dažas dienas pirms saulgriežiem, kad gaisā tik ļoti jūtamas īsti vasarīgas dvesmas ar vilinošo jasmīnu ziedēšanu, ar vīgriežu un madaru medainās smaržas kokteili. Šajā dienā Siguldas novada Turaidas Dziesmu dārzā notika gadskārtējais senioru koru svētku koncerts "Trejdeviņi tēvu zemē", kurā piedalījās visas Latvijas senioru kori (12 sieviešu kori, 27 jauktie senioru kori, tai skaitā koris "Mantojums" un senioru vīru koris "Baltie bērzi").

Koncerta sākums ir pulksten 16, līdz tam visi kori ieņem vietas piekalnē mēģinājumam. Dziesmu dārzs ir ļoti skaista vieta, kur senioru koru svētki notika pirmo reizi. Arī laikapstākļi mūs "lutināja", lai saule nekarsētu, ik pa brīdim kāds mākonītis aizpeldēja pie saules. Pēc mēģinājuma, ap pulksten 14, tika pasniegtas ļoti garšīgas pusdienas, par kurām jāpateicas pilsmuižas kolektīvam. Brīvais laiks līdz koncertam, ja vēlas – pastaiga pa Turaidas muzejrezervāta muižas daļu.
Drīz vien jau sapošamies tautastērpos un ejam ieņemt savas vietas piekalnē, lai būtu gatavi sākt koncertu. Tas sākas ar Siguldas novada deju kolektīvu un pūtēju orķestra apsveikumu "Sveicam Siguldā". Koncerta mūzikas pavadošā grupa ir Kristapa Krievkalna vadībā. Dziedam dažas dziesmas, kuras izdejo arī deju kolektīvi.
Pēc jaukto koru izpildītās J. Lūsēna un Raiņa dziesmas "Karoga dziesma" notiek svētku karoga svinīga nodošana Rīgai, kur notiks nākamā gada senioru koru svētki.
Kad kopkoris nodzied M. Brauna un Raiņa dziesmu "Saule, Pērkons, Daugava", tiek sumināti kori un diriģenti. Koncertu visi kopā nobeidzam ar R. Tigula un R. Bugavičutes dziesmu "Lec, saulīte".
Pēc koncerta – senioru sadraudzība, un tad jau arī šķiršanās līdz nākamajiem svētkiem.
Un tas ir tik pašsaprotami, ka mūsu svētku (vai tie ir senioru koru vai visas Latvijas koru Dziesmu svētki) krāšņumu pirmām kārtām (un galvenokārt) veido mūsu pašu cilvēku izturība, degsme, mirdzums acīs, radošās idejas un neaizmirstams kopābūšanas prieks. Mēs, "Mantojuma" dziedātāji, sakām lielu paldies mūsu diriģentei Inārai par sapratni, iejūtību, enerģiju. Tāpat pateicamies Madonas novada pašvaldībai par laikus sagādātu transportu, kultūras namam – Zaigai mīļš paldies par sagatavotiem, tīriem tautastērpiem, paldies sakām arī mūsu autobusa šoferim Pēterim.
Koris "Mantojums" aiziet vasaras atpūtā, lai, labi atpūtušies uzlabojuši veselību, smēlušies vasaras dāsnumu, rudenī atkal tiktos.
Es novēlu, lai it visiem, visiem izdodas iemantot gribasspēku piepildīt savu un līdzcilvēku ikdienu ar prieku, enerģiju un labestību!

30.06.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px