Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Novērtē ērto piekļūšanu un labiekārtoto apkārtni

LAURA KOVTUNA

Autors • 27.06.2017.

Novērtē ērto piekļūšanu un labiekārtoto apkārtni
Burtu lielums

Avotu Biksēres ciemā, autoceļa Madona-Gulbene malā, iecienījuši gan vietējie iedzīvotāji, gan madonieši, gan arī kaimiņi no blakusnovadiem. Šovasar jo īpaši priecē sakoptā apkārtne, kas arī tā vien mudina šeit piestāt, mirkli atpūsties un nobaudīt aukstu avota ūdens malku.

Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Simtnieks atklāj, ka apkārtnes sakopšanas darbi aizsākti jau 2008. gadā, ik gadu kaut ko papildinot vai sakārtojot. – Tā kā tur brauc daudz cilvēku, nolēmām, ka vieta jāsakārto. Galveno rūpi par avota teritorijas labiekārtošanu tur Vivita Ļebedeva, viņa arī paveica apzaļumošanu, sastādīja košumkrūmus. Savukārt figūras izveidojis vietējais kokgriezējs Raivo Pokratnieks. Tā gadu no gada kaut ko papildinot, jāpiekrīt, ka šogad teritorija izskatās īpaši sakopta. Nopļāvām zāli, sakopām taciņu. Pašvaldībai gan šai vietā pieder ne pārāk liels zemes stūrītis – tik, cik arī ir sakopts. Bijām domājuši arī izrakt nelielu dīķīti, bet nevarējām vienoties ar iepriekšējo zemes īpašnieci. Tagad ir jauns saimnieks, varbūt izdosies to sarunāt, bet tie vēl ir tādi nākotnes plāni, – pastāstīja Andris Simtnieks.
Pie avota sastopam Gunti Cauni, kas dzīvo pie Gulbenes. Bagāžas nodalījums pilns ar tvertnēm ūdens ņemšanai, viņš atklāj, ka Biksēres avotā ūdeni ilgākam laikam sapilda gan sev, gan kaimiņiem. – 80. gados, kad braucu uz Barkavu pie sievasmātes, avots pat nebija redzams. Pēc kādiem 6-7 gadiem, kad uzgāja, arī sāku šo ūdeni ņemt un vadāt. Tagad te ir ļoti skaisti sataisīts, gan arī vieglāk avotam tikt klāt, – novērtēja Guntis Caune. Jautāts, vai neuztrauc, ka avots tomēr iztek ceļa malā un ir iedzīvotāji, kas tādēļ uztraucas par ūdens kvalitāti, viņš atbildēja: – Tie, kas šobrīd tirgo modernos ūdens filtrus un veic visādas analīzes, it kā jau apgalvo, ka tāpat ūdens nav īpaši labs. Bet salīdzinājumā ar ūdeni manās mājās tas ir krietni labāks. Tur vispār nevar liet – tā ir rūsa. Mazliet jau kaļķis avota ūdenī ir, bet tas jau dabisks. Dzeram gan svaigu, gan lietojam ēdiena gatavošanā. Un šeit tik viegli saliet, jo ūdens tek pa cauruli, kamēr citviet avotos, kur esmu braucis, tas jāsmeļ.

28.06.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px