No 2. aprīļa līdz 2. maijam mēs, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības audzēkņi – Mārcis Lisovskis (L3), Ervīns Ļebedevs (L3), Daniels Pēteris Millers (L3) un Kristīne Reinika (V3) – piedalījāmies ERASMUS+ KAO1 mobilitātes projektā. Pabijām Polijā, vienā no ERASMUS+ partnervalstīm, lai tur veiktu un gūtu darba, zināšanu, pieredzes apmaiņas praksi.
Pēc 18 ceļā pavadītām stundām Polijas galvaspilsētā Varšavā mūs sagaidīja darba devējs un apmaiņas prakses vadītājs Roberts Bugajski – ļoti saprotošs un lielisks saimnieks.
Mūsu prakses vieta bija Agroturystka Brzoza, Torun pilsētā. Šeit mēs iepazinām ne tikai prakses vietas, bet arī citu fermu saimniekošanas modeļus. Mūsu darba pienākumos ietilpa: ķemmēt ponijus pēc ziemas, sijāt smiltis jaunajam zālājam, sēt zālāju, cirpt aitas, rakt tranšejas, zāģēt kokus, uzkopt pludmali.
Praksē Polijā netrūka arī izklaides un atpūtas iespēju — baudījām ūdenspriekus, spēlējām biljardu, devāmies zirgu izjādēs, izmēģinājām savas spējas šautuvē, devāmies ekskursijās, iepazīstot Polijas pilsētas, kultūrvēsturiskus objektus, baznīcas, panorāmas skatus. Iepazinām jaunus cilvēkus, kultūru un tradīcijas.
Piedaloties ERASMUS+ apmaiņas projektā Polijā, mēs esam ieguvuši: daudz draugu, pozitīvas emocijas, lielāku pārliecību par savām svešvalodu spējām, jaunas zināšanas un prasmes, atzinīgu novērtējumu, darba vietu nākotnē.
Liels paldies Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības administrācijai, prakses vadītājam Robertam Bugajski un visiem tiem, kuri palīdzēja pirms, pēc un šī projekta laikā.
14.06.2017.