Ar spraigām pusfināla un fināla spēlēm ir noslēdzies ikgadējais Madonas novada atklātais čempionāts florbolā vīriešiem, kurā kopskaitā šogad piedalījās septiņas komandas.
Lai noskaidrotu finālistus, komandas aizvadīja apļa turnīru, kurā labāko sniegumu parādīja „Kal-snava", „Andrušku Buļļi", „Kusa" un „Kumace", aiz playoff „borta" atstājot „Jaunkalsnavu", „Asinspirti" un „Bešku".
Pusfinālos savstarpējus mačus aizvadīja „Kalsnava" pret „Kumaci" un „Andrušku Buļļi" pret „Kusu". „Kalsnava", kas apļa turnīrā palika nepārspēta, tikai pēcspēles pagarinājumā spēja „uzlauzt" sīksto „Kumaces" pretestību un izcīnīt uzvaru ar rezultātu 3 : 2. Ne mazāk sīva spēkošanās izvērtās arī otrā pusfinālistu pārī „Andrušku Buļļi" pret „Kusu". Spēles galotnē gūtie piektie vārti ļāva „Kusai" svinēt uzvaru duelī un ar rezultātu 5 : 4 kvalificēties cīņai par zeltu. Šķiet, tieši pusfinālspēles arī bija lielākā intriga, jo „Kusa" cīņā par zeltu „Kalsnavai" vairs lielu pretestību nespēja radīt. Jau no spēles pirmajām minūtēm „Kalsnavai" izdevās iekrāt solīdu pārsvaru, un līdz spēles beigām tas arī netika zaudēts. Rezultāts – 6 : 2. Spraigāks mačs izvērtās cīņā par bronzu, kur tikai spēles beigās „Andrušku Buļļiem" izdevās nodrošināt izšķirošo pārsvaru pār „Kumaci" un svinēt uzvaru ar rezultātu 4 : 2.
Komandas saņēma Madonas novada pašvaldības dāvinātos kausus, dalībnieki – medaļas, bet uzvarētāju komandas dalībnieki – piemiņas kausus. Tika apbalvoti arī labākie individuālajā statistikā. Šogad „Kalsnavas" komandu pārstāvošais Edgars Gailums saņēma balvu kā čempionāta rezultatīvākais spēlētājs (21 vārtu guvums un 11 rezultatīvas piespēles). Savukārt pirmo reizi karjerā pie labākā vārtsarga balvas novada čempionātā tika „Kalsnavas" vārtu vīrs Arvis Kalniņš, kura kontā bija 86% atvairītu metienu.
Novada čempionātu rīkoja Madonas novada pašvaldība sadarbībā ar FK „Madona". Sacensību galvenā tiesneša pienākumus pildīja Kalvis Koskevičs.
31.05.2017.