– Vai jūs plānojat piedalīties pašvaldību vēlēšanās un varbūt jau zināt, par kādu sarakstu balsosit? – vakar, dienā, kad visā Latvijā darbu sāka vēlēšanu iecirkņi, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Lubānietis Andris: – Vēlēšanās piedalīšos, un var teikt, ka arī zinu, par ko balsošu, bet dažas dienas vēl var domāt. Lubānas novada domes vēlēšanās gan piedalās tikai divi saraksti, līdz ar to skaidrība ir diezgan liela. Vēl gan nezinu, vai balsot došos tieši vēlēšanu dienā vai varbūt izmantošu iespēju nobalsot iepriekš.
Madoniete Ilga: – Partiju priekšvēlēšanu bukletus un avīzes esmu saņēmusi un ar tām diezgan cītīgi esmu iepazinusies. Izvēli esmu jau izdarījusi, zinu, par ko balsošu, un izmantošu iepriekšējās balsošanas iespēju.
Rīdziniece Baiba: – Diemžēl vēlēšanās nepiedalīšos, jo mana dzīvesvieta nesakrīt ar deklarēto un speciāli uz vēlēšanu iecirkni, lai nobalsotu, nebraukšu. Nebūtu slikti, ja vēlēšanās tiktu ieviesta elektroniskā balsošanas sistēma. Tad neatkarīgi no atrašanās vietas visi, kas vēlētos, varētu piedalīties vēlēšanās. Tā būtu ļoti laba iespēja.
Sergejs no Madonas novada: – Es vēlēšanās nepiedalīšos, neredzu tam jēgu. Nekas taču nemainās. Arī deputātu kandidātu sarakstos ir tie paši vēži tais pašās vai citās kulītēs. Darbs pašvaldībā jau ir labi apmaksāts, tāpat tiek nodrošinātas sociālās garantijas.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
30.05.2017.