Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonas BJSS U-14 basketbolistu cīņas

AGNIS BEĶERIS, treneris

Autors • 22.05.2017.

Burtu lielums

Sestdien, 20. maijā, Jēkabpilī sākās Latvijas čempionāts 3 × 3 basketbolā, ko pirmo reizi rīko biedrība "Streetbasket" sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību.

Sacensības notiks astoņos posmos – Jēkabpilī, Ogrē, Jelgavā, Krāslavā, Cēsīs, Bauskā, Saldū un Kuldīgā, kur 26. augustā tiks kronēti jaunie valsts čempioni piecās grupās.
Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins ir pārliecināts, ka 2017. gada sezonā piešķirtais valsts čempionāta statuss vairos 3 × 3 basketbola popularitāti, motivēs basketbolistus specializēties 3 × 3 basketbolā un, apvienojot spēkus, izdosies uzlabot Latvijas pozīcijas FIBA reitingā.
2017. gada Latvijas čempioni tiks noteikti piecās grupās – vīrieši (2000. g. dz. un vecāki), sievietes (2000. g. dz. un vecākas), U-16 (2001. g. dz. un jaunāki), U-14 (2003. g. dz. un jaunāki) un U-12 (2005. g. dz. un jaunāki). Visās trijās jauniešu vecuma grupās puiši un meitenes spēlē kopā.
Madonas BJSS U-14 basketbolisti 20. maijā Jēkabpilī čempionātu uzsāka veiksmīgi – savā apakšgrupā izcīnītas trīs uzvaras un 1. vieta. Tālāk – uzvara ceturtdaļfinālā, bet sekoja ļoti sāpīgs zaudējums pusfinālā pret Krāslavas vienaudžiem ar rezultātu 10 : 11. Pusfināla "sāpe" neļāva atraisīties arī spēlē par 3. vietu. Rezultātā pirmajā posmā – 4. vieta.
Kopā U-14 grupā spēlēja astoņas komandas. Mūsējiem – komandai "Beķerīši" (E. Skuja, A. Šilinskis, R. Ostrovskis, D. Točs) – 4. vieta, bet komanda "Mākonītis" (A. Meščerskis, M. Lācis, M. Zeltkalns, M. Sniķis, E. Priževoits) cīņu šoreiz noslēdza ceturtdaļfinālā.
No 12. līdz 14. maijam U-14 komanda Rīgā, Juglas sporta namā, piedalījās VEF LJBL pārspēlēs par iekļūšanu 1. divīzijā. 2. divīzijā bijām izcīnījuši 23 uzvaras 26 spēlēs, ieņemot 2. vietu. Pirmajā spēlē piedzīvots ļoti sāpīgs zaudējums 1. divīzijas komandai BS "Rīga" (62 : 64), otrajā spēlē – zaudējums arī 1. divīzijas komandai "Liepāja" (67 : 74).
Otrajā dienā sekoja zaudējums BS "Rīga"/Pārdaugava ar 56 : 71 un Bauskas komandai ar 44 : 64. Trešajā dienā – cienīga spēle pret BS "Rīga"/Basketbola klase ar rezultātu 55 : 78.
Pārspēles parādīja, ka šogad uz 1. divīziju mums nav jātēmē, cītīgi jātrenējas un tikpat veiksmīgi nākamajā sezonā ir jāturpina 2. divīzijā. Komandā nav centra jeb gara auguma spēlētāju, kas ir viena no lielākajām šīs komandas problēmām.
Ar komandu un citiem basketbola draugiem tiekamies jau gadskārtējā, nu jau 24. "Topbumba" 3 × 3 basketbola turnīrā pulksten 17 Madonā, Priežu kalna laukumos, 3 × 3
LR čempionāta posmos un vasaras nometnēs.
Komandas rezultātu un pamatsastāvu veido Edijs Skuja, Arvis Šilinskis, Renārs Ostrovskis, Dairis Točs, Emīls Priževoits, bet komandas garu vieno un šobrīd līderus veiksmīgi maina Mārcis Sniķis, Mārtiņš Zeltkalns, Madars Lācis, Anrijs Meščerskis, Gusts Jekociņš.

22.05.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px