Maijs kalendārā ir īpašs mēnesis. Tas vēsta ne tikai par pavasara iestāšanos, putnu treļļiem zilajās debesīs un bišu sanoņu ziedos. Maija viducī Latvijas skolās zvana skaņas aicina uz pēdējo stundu 9. un 12. klašu skolēnus. Šis signāls vēsta, ka tuvojas eksāmenu laiks, kuriem nopietni jāgatavojas, un liek topošajiem absolventiem pārdomāt, kur doties tālāk.
Pēdējais zvans izskanējis arī Madonas pilsētas 1. vidusskolā. 12. maijā priecīgas čalas piepildīja plašos skolas gaiteņus, ar smaidu sejās un pozitīvu satraukumu sirdīs uz skolu devās gan skolēni, gan skolotāji, lai īpašajā brīdī pabūtu kopā ar saviem skolasbiedriem un audzēkņiem.
Sevišķi nozīmīga pēdējā zvana diena bija divpadsmitajiem, jo šajā mirklī sākās viņu atvadas no skolas. Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora p. i. Inese Strode vēlēja skolēniem izturību, spēku un pacietību, lai iesākto sekmīgi novestu līdz galam, veiksmi centralizētajos eksāmenos, pārliecību par sevi un neatlaidību, lai sasniegtu iecerēto.
Ar muzikālu priekšnesumu, sveicot abas 12. klases, klātesošos priecēja 11.a klases skolniece Rita Miķelsone.
Direktora vietniece izglītības jomā Lidija Butlere sveica čaklākos divpa-dsmitos, pasniedzot viņiem zelta un sudraba liecības par augstiem mācību sasniegumiem. Pateicība tika izteikta arī tiem skolēniem, kuri ieguvuši labus rezultātus mācību priekšmetu olimpiādēs. Labāko skolēnu vidū bija Nikola Klaudija Siliņa, Nadīna Stirniniece (12.b klase), Amanda Strazdiņa, Elīna Mahliņeca, Luīze Sniedze, Ričards Vēveris, Artūrs Dimitrijevs un Kristers Lielups (12.a klase).
Ar jautru danci 12. klases skolēnus priecēja paši mazākie vidusskolas audzēkņi. Tradicionāli divpadsmitos sveica arī viņu „krustbērni" – 11.a un 11.b klase, pasniedzot saviem „krustvecākiem" cukurotus ziedus, lai eksāmenu laiks būtu saldāks, un lika griezt laimes ratu, lai noskaidrotu, kā viņiem veiksies eksāmenos. Par jautru, dzīvespriecīgu un humora pilnu skeču parūpējās arī skolotāji – tas bija viņu sveiciens saviem audzēkņiem. Uzveduma nobeigumā skolotāji stalti nodejoja tautas deju. Paldies par radošo izdomu Jolantai Riekstiņai, Sandrai Šimkēvičai un Dacei Frīdvaldei, Zigfrīdam Goram, kā arī Rudītei Zauskai, kura rūpējās par pasākuma kopējo norisi!
Kā jau ierasts, priekšnesumu sniedza arī paši svētku „vaininieki" – 12.a klase skatītājus priecēja ar graciozu deju, savukārt 12.b klases kolektīvs ieskandināja klātesošo dvēseles stīgas ar dziesmu, kas izskanēja kā veltījums skolotājiem, skolai, draugiem, kā paldies par kopā pavadīto jauko laiku.
Zvana svētku izskaņā divpadsmitie pateicās skolotājiem par sagatavošanu mācību priekšmetu olimpiādēm un dažādām sacensībām, vēlēja pedagogiem izturību un atsaucību pret saviem skolēniem ikdienas darbā un pasniedza viņiem skaistus ziedus.
17.05.2017.