Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Folkloras kopas „Marksnīte” gads

ILVA HOLUJOVA

Autors • 16.05.2017.

Burtu lielums

Mēdz teikt, ka cāļus skaita rudenī pēc ražīga darba. Folkloras kopai „Marksnīte" darba augļu ievākšanas laiks ir iekritis pavasarī.

Visu gadu bērni centīgi mācījās gan dziesmas, gan dejas, kas devis labus rezultātus. To apliecināja bērnu prieks par braucieniem uz Rīgu, Rēzekni un Vecpiebalgu.
Tradicionālās dejošanas konkurss „Vedam danci 2017" rotaļās un pāru dejās risinājās Rīgā 22. aprīlī. Mārcienas sākumskolas folkloras kopas „Marksnīte" dejotāji (vadītāja Aldona Gudrīte un Inga Pujate) ieguva pirmās pakāpes diplomu. Brauciens izvērtās par uzmanības un vērības treniņu, jo skaitījām ieraudzītos dzīvniekus un putnus. Mūsu kontā ir stirnas, lapsa, zaķi, dzērves, gulbji, pīles, stārķi un daudz dažādu sīku putnu. Rīga sagaidīja ar brāzmainu vēju. Labi, ka tālu nebija jāiet, jo pasākums risinājās RTU telpās. Konkursā guvām uzvaru. Kad darbs labi padarīts, var doties izklaidēties. Baudījām pavasarīgu laiku un vērojām dīvainus braucamrīkus. Apmeklējām Kara muzeju, kur katram bija ko apskatīties un pabrīnīties.
28. aprīlī folkloras kopas dalībnieki devās uz Rēzekni, lai uzstātos koncertā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Iegriezāmies Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā, kur iepazināmies ar dažādām profesijām.
5., 6. maijā folkloras kopa brauca uz kaimiņu novadu, lai piedalītos folkloras kopu sarīkojumā „Pulkā eimu, pulkā teku". Pirmā diena ritēja Vecpiebalgā, „Vēveru" māju muzeja kompleksā. Koncertā uzstājās dalībnieki no Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales. Tika piedāvātas dažādas radošās darbnīcas un iespēja izmēģināt darbarīkus, sajust svaigi ceptas maizes smaržu. Mēs malām un audām, sviestu kūlām un linus mīstījām, putnu dziesmas klausījāmies un mīklas minējām. Vēlāk ceļš veda uz Taurenes kultūras namu, kur piedalījāmies laureātu koncertā. Pēc koncerta sekoja danči. Kas to nav redzējis un izbaudījis, tam grūti vārdos aprakstīt izjūtas, kas pārņem katru, kurš dzird šo lustīgo danču mūziku. Kājas pašas dīžājās dejas taktī un rāva dejas virpulī. Visi kopā vienā lielā raibā barā, kas burtiski sprakšķēja no pozitīvas enerģijas, dancotāji leca no visas sirds. Kurš līdz galam izturēja, kurš pēc pirmās tūres laimīgs uz soliņa atkrita, nav svarīgi. Folklora ir dzīvesveids, citādāka domāšana.
Otrajā dienā izbaudījām un piedalījāmies novadu koncertā „Lai bij labi, kur bij labi". Tikai vēlā pēcpusdienā ieradāmies mājās noguruši, bet laimīgi.

17.05.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px