Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Mātes dienas svinēšanas tradīcijas

Redakcija

Autors • 09.05.2017.

Burtu lielums

14. maijā, kā ierasti – maija otrajā svētdienā, tiks atzīmēta Mātes diena. – Kādas ir Mātes dienas svinēšanas tradīcijas jūsu ģimenē? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Velga: – Vispirms es gribētu uzsvērt, ka ne katra var būt māte, bet Sieviešu dienu 8. martā var svinēt visi. Mana māmiņa jau dus kapu kalniņā. Protams, svētdien aiziešu pie viņas ar puķi, tāpat pie vīramātes. Arī bērni no ligzdas ir aizlidojuši, bet droši vien šajā dienā piezvanīs un apsveiks.

Rufina no Lazdonas: – Man jau ir tik daudz gadu, ka to vairs nesvinu. Man ir daudz mazbērnu un arī mazmazbērniņu, bet dzīvoju viena. Esmu uzaugusi lielā ģimenē, dzīvojām trūkumā, līdz ar to agri bija jāsāk strādāt. Bet, protams, Mātes diena ir ļoti jauki svētki.

Liezēriete Ingrīda: – Bērniem šogad nesanāks atbraukt, taču Mātes dienā viņi vienmēr piezvana un apsveic. Pa telefonu mēs jau sazināmies bieži. Mātes dienu sākām svinēt pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, pirms tam par to zinājām mazāk.

Liezēriete Gaida: – Bērni un mazbērni strādā, bet Mātes dienā parasti piezvana un samīļo pa telefonu. Satiekamies, kad ir brīvs. Maijā mums ir arī kāzu jubileja, tāpēc svinam to visu kopā. Mātes diena ir ļoti jauki un mīļi svētki. Es visām mātēm novēlu, lai viņām ir, kas apsveic šajā dienā.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

10.05.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px