22. aprīlī Madonas skvoša klubs jau 17. gadu organizēja sacensības "Madona Squash Open" trīs kategorijās – vīriešu Open, vīriešu 40+ un sieviešu Open grupās. Kopumā pulcējās un sacentās 40 sportisti.
Kaut arī turnīrs norisinājās ļoti draudzīgā atmosfērā, netrūka sacensību elementa un tika noskaidroti stiprākie spēlētāji katrā no grupām.
Piecu geimu finālspēlē starp Latvijas stiprākajiem spēlētājiem vīriešu Open grupā uzvarēja Artūrs Peredistijs, aiz sevis atstājot Kasparu Purgaili. Trešo vietu ieguva Lauris Rozenvalds, izcīnot uzvaru pār Viesturu Bērziņu. No madoniešiem visaugstāko rezultātu Open grupā ieguva Valensijā dzīvojošais sportists Jānis Melderis, ierindojoties 6. vietā 24 vīru konkurencē.
Vīru 40+ grupā pirmo vietu ieguva liepājnieks Ivars Liepiņš, parādot spēles pārākumu pret Igaunijas meistaru Ivarr Puusepp. Trešajā vietā – madonietis Māris Kalniņš. Dāmu kategorijā pirmo reizi fināls tika izspēlēts starp divām madonietēm, kuras šobrīd atrodas Latvijas stiprāko spēlētāju augšgalā, – Lieni Riebu un Lindu Svilāni, kas attiecīgi ieguva 1. un 2. vietu. Dace Vīgante ierindojās godpilnajā 3. vietā.
"Madona Squash Open" turnīra noslēgumā Latvijas Skvoša federācija izteica īpašu pateicību raksta autoram par mūža ieguldījumu skvoša attīstībā, apbalvojot ar simbolisku pulksteni skvoša bumbiņas formā.
Jāmin, ka madoniete Linda Svilāne arī šogad Latvijas vārdu pārstāvēja Eiropas komandu čempionāta 3. divīzijā Džērsijā aprīļa sākumā, kur Latvijas sieviešu komanda, nebūdama spēcīgākajā sastāvā (nespēlēja 1. Latvijas rakete Inta Mackēviča un 2. numurs Liene Rieba), ierindojās 4. vietā. Šīs augstā līmeņa sacensības nākamgad tiks rīkotas Latvijā, kur mūsu izlases mērķis būs parādīt labāko sniegumu un tikt līdz finālam, lai iegūtu tiesības spēlēt 2. divīzijā.
02.05.2017.