Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jubileju svin TDA “Vidzeme”

INESE ELSIŅA

Autors • 20.04.2017.

Jubileju svin TDA “Vidzeme”
Burtu lielums

Lieldienu svētdienā 55 gadu pastāvēšanas jubileju svinēja Madonas kultūras nama Tautas deju ansamblis „Vidzeme", pulcējot ne tikai kādreizējos dejotājus, bet arī dažādu paaudžu tautas dejas cienītājus.

Plašu tautas deju pūru gadu gaitā izdejojuši ansambļa dalībnieki – dažādu profesiju pārstāvji, starp kuriem ir skolotāji, uzņēmēji, inženieri un daudzu citu arodu pratēji. Apjomīgs ir deju ansambļa dalībnieku redzējums, kas gūts, apceļojot tuvas un tālas valstis – Čehiju, Vāciju, Poliju, Ungāriju, Spāniju, Zviedriju, Lietuvu, Igauniju, Krieviju – dejojot un iepazīstot to kultūru.
Deja visiem ansambļa dalībniekiem ir dzīvesveids. Tā kopš skolas vecuma māca atbildības izjūtu par sevi, partneri un kolektīvu kopumā. Izcili deju pedagogi – Dzidra Rubene, Andris Ezeriņš – kaldinājuši kolektīva panākumus, radot spēcīgu latviskās dejas izpildījumu. Deju koncertos un skatēs kolektīvs vienmēr izcēlies ar brašo puišu augumu stāju, meitu vieglo deju soli un savstarpējo attiecību spilgtumu. Dejas izteiksmīgums un dejotāju briedums staro no kolektīva snieguma – kolektīva, kurš Madonas vārdu vienmēr nesis gan Latvijā, gan tālu aiz tās robežām. Pateicoties saviem leģendārajiem vadītājiem, ansamblis sasniedzis daudzas deju mākslas virsotnes. Kopš 2016. gada kolektīvu vada Andra Ezeriņa audzēkne – deju skolotāja Rudīte Jurciņa.
Jubilejas koncertā skatītājus priecēja četri „Vidzemes" sastāvi – divi jauniešu kolektīvi, vidējās paaudzes deju kolektīvs un kādreizējo dejotāju, šobrīd studentu, sastāvs, kas bija sapulcējies par godu jubilejas koncertam. Pasākumu vadīja Edgars Žukovskis, svētku programmu kuplināja grupa „Četri vienā", senioru deju kolektīvs „Atvasara" un Mazās deju skolas kolektīvs. Koncerta starplaikā publika tika aicināta aplūkot TDA „Vidzeme" gaitas fotogrāfijās, sajūtot savu piederību gan kolektīvam, gan pilsētai. Novada pašvaldības vārdā jubilārus sveica Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, vakara gaitā tika saņemti gan nopietni, gan humora pilni apsveikumi.
Būtiski, ka TDA „Vidzeme" visos savas pastāvēšanas gados starpnovadu, rajona un pat republikas skatēs ieguvis godalgotas vietas, iegūstot tiesības piedalīties Dziesmu un deju svētkos.
Gatavojoties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzvedumam „Māras zeme", TDA „Vidzeme" trīs sastāvi 1. aprīlī piedalījās deju lieluzveduma repertuāra apguves skatē Madonā. Savu sniegumu žūrijai kopumā te demonstrēja 41 jauniešu, vidējās paaudzes, senioru un bērnu deju kolektīvs.
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Ticam un paļaujamies, ka Latvijas kolektīvu rindās būs arī mūsu dejotāji – TDA „Vidzeme" puiši un meitas.
– Nepieļauju citu domu, – „Staram" teica kolektīva vadītāja Rudīte Jurciņa. – Rudenī apgūsim svētku repertuāra dejas, kas šogad vēl nebija iedotas, pavasarī būs vēl viena skate, un tad vai nu būs, vai nebūs ceļazīme uz svētkiem. Cerība ir liela, kaut „Vidzemes" jaunieši skatē ieguva otro pakāpi.
Vadītāja neslēpa, ka viņai bija vajadzīgs laiks, lai ar kolektīva sastāviem vispār iepazītos, turklāt darbs bija sadalīts – tas notika gan pie skates repertuāra, gan jubilejas koncerta programmas. „Viss summējās, nākamgad, kad strādāsim tikai ar svētku repertuāru, ceru, ka jauniešiem ies labāk."
Jautāta, kādus akcentus vadītāja vēlējās ienest „Vidzemes" jubilejas koncertā, Rudīte Jurciņa atbildēja: – Vēlējos pieskarties kolektīva vēsturei, atjaunot Dzidras Rubenes un Andra Ezeriņa dejas, kas kādu laiku nebija dejotas. Ezeriņa „Šūpulītis", „Džimlai rūdi" un „Bānītis", Rubenes „Madonas piecdancis" un „Melderdancis" ir dejas, ko skatītāji koncertā varēja novērtēt.
Par novada pašvaldības dāvanu – 100 eiro – kolektīvs, protams, ir priecīgs. „Vajadzību mums ir daudz. Kaut vai braucieniem un transportam, par tērpiem nemaz nerunājot. Sestdien „Vidzemes" vidējās paaudzes dejotāji, piemēram, dosies uz Jaunpiebalgu, kur uzstāsies Otto Vāliņa 100 gadu jubilejas koncertā. Vasarā turpināsim kolektīva 55 gadu svinības – 8. jūlijā uz Madonu aicināsim savus draugus. Tad Madonas estrādē plānojam sniegt koncertu kopā ar draugu kolektīviem."

21.04.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px