– Kādas ir Lieldienu tradīcijas jūsu ģimenē? – jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Ināra: – Lieldienu noskaņa ir jau jūtama. Lieldienās noteikti apmeklēšu katoļu baznīcu Madonā. Protams, krāsosim olas visādos variantos – gan sīpolu mizās, gan aptīsim ar lupatiņām un graudiem, tāpat izmantosim citus materiālus, lai tās sanāktu raibas un skaistas. Un vēl kārtīgi izšūposimies, lai odi vasarā nekostu!
Raimonds no Bērzaunes: – Protams, Lieldienām jau gatavojamies. Neko oriģinālu gan šai sakarā neizdomāsim, bet ievērosim visas Lieldienu tradīcijas. Sīpolu mizās, pieliekot kādu zaļumiņu, krāsosim olas un tās arī paslēpsim dažādās vietās. Lai arī bērni ir izauguši lieli, viņi labprāt tās iet meklēt un izliekas, ka tic – tās ir sarūpējis Lieldienu zaķis. Mums mājās ir arī šūpoles, līdz ar to pie mums var nākt šūpoties visi, kam vien nav slinkums.
Madonietis Reinis: – Noskaņojums ir lielisks. Arī par Lieldienām, kur un kā svinēt, ir izdomāts. Olas, iesaistoties visām paaudzēm, krāsosim tradicionāli – sīpolu mizās, ķīmiskās krāsas neizmantosim. Būs arī šūpoles, kur izšūpoties.
Madoniete Vija: – Parasti atbrauc mazbērni, un tad Lieldienas svinam visi kopā. Viņus sagaidu jau ar nokrāsotām olām. Tās, nedaudz pieliekot kafiju, krāsoju sīpolu mizās. Tad olas sanāk gan tumšākas, gan gaišākas.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
11.04.2017.