Saeima konceptuāli ir atbalstījusi priekšlikumu aizliegt izmantot savvaļas sugu dzīvniekus atrakcijās un cirkos. – Kādas ir jūsu domas par iecerēto aizliegumu? – jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Vladimirs: – Atceros, bērnībā uz cirku jau braucām, lai redzētu dzīvniekus. Vai tiešām tagad tiks aizliegta to izmantošana? Tad jau arī zooloģiskie dārzi, kur dzīvnieki arī tiek turēti nebrīvē, būtu jāaizliedz.
Ivans no Lazdonas: – Bez dzīvniekiem cirku ir grūti iedomāties. Manuprāt, to izmantošanu nevajadzētu aizliegt, taču vairāk būtu jāseko, kādas metodes tiek izmantotas to apmācībā. Tas jau tomēr ir atkarīgs no katra cilvēka. Līdzīgi kā mājās, kur pret suņiem un kaķiem saimnieki arī izturas ļoti dažādi.
Ina no Lazdonas: – Man patīk, ka, apmeklējot cirku, ir iespēja redzēt dzīvniekus. Arī bērnos tas raisa lielu interesi. Suņi, kaķi, truši un citi ir jātur arī mājās, lai bērnos ieaudzinātu mīlestību pret dzīvniekiem.
Liāna no Barkavas: – Man nekad nav paticis, ka cirkā tiek izmantoti dzīvnieki. Man liekas, ka dzīvniekiem tās ir mocības. Dzīvniekiem ir jādzīvo dabā vai arī zoodārzā, kur tie vismaz netiek pakļauti nežēlīgai dresūrai un no izmiršanas tiek pasargātas retas sugas. Cirks ir domāts cilvēku izklaidei, lai tad cilvēki paši sevi arī izklaidē.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
04.04.2017.