Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Jauna tradīcija pūšaminstrumentu nodaļā

INESE ELSIŅA

Autors • 14.03.2017.

Jauna tradīcija pūšaminstrumentu nodaļā
Burtu lielums

8. martā Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas Laimas zālē izskanēja pūšaminstrumentu nodaļas skolotāja Andreja Cepīša klases audzēkņu ieskaite – koncerts, uz kuru bija aicināti ne vien skolotāji, bet arī audzēkņu vecāki.

Koncertā lieliski varēja ieraudzīt pakāpenību dažādu instrumentu apguvē, sākot no blokflautas spēles 1. klasē līdz pat virtuozai klarnetes un saksofona spēlei beidzēju – 6. klases audzēkņu – priekšnesumos. Muzikālu baudījumu sniedza saksofonu kvarteta – Zanes Gerenbergas, Laura Vuguļa, Valtera Kriškāna un Arvja Kļaviņa – uzstāšanās. Kā komentēja skolotājs Cepītis, pēc vairāku gadu pārtraukuma skolā atkal ir saksofonu kvartets, jo ir apmēram viena vecuma audzēkņi, kam ir interese un kas labā līmenī var šo uzdevumu veikt.
Vairāki dzirdētie audzēkņi bija kā spilgts piemērs tam, ka mācību iestādē iespējams apgūt otru mūzikas instrumentu. Pērn klarnetes klasi ar izcilību (10 balles) pabeidza Kalvis Kristers Krīgers, šogad Kalvis mācās 1. saksofona klasē un koncertā izpildīja E. Laumenskienes "Romani". Zane Gerenberga mūzikas skolā pabeidza klavierspēles klasi, kā pianiste piedalījās vairākos konkursos, šobrīd mūzikas skolā Zane mācās 3. saksofona klasē, un nesen Daugavpilī starptautiskā konkursā, kurā piedalījās septiņu valstu pārstāvji, viņa ieguva "Grand Prix". Komponistu G. F. Hendeļa un K. Bolēna skaņdarbus no sarežģītā konkursa repertuāra jaunā mūziķe atskaņoja arī koncerta laikā.
– Skolas vēsturē pūtēju nodaļā tas ir pirmais gadījums, kad audzēknis izcīna "Grand Prix", – sveicot Zani Gerenbergu, skolotāju Andreju Cepīti un koncertmeistari Jolantu Grasi, vēstīja direktora vietniece Ingrīda Gailīte.
Viņa piebilda, ka šis ir otrais gads, kad skolas pūšaminstrumentu nodaļa izcīna labākās skolas nosaukumu ārpus Rīgas, dāvanā saņemot naudas prēmiju.
Koncerta ietvaros klausītāji tika nedaudz izglītoti jautājumā par atšķirībām, kādas ir soprāna, alta un baritona saksofonu skanējumā. Dzirdējām sarežģīto baritona saksofona solo, tāpat pārējo saspēli kvartetā.
– Instrumenta spēle vienmēr ir atkarīga no ieguldītā darba, – uzsvēra Andrejs Cepītis. – Jo labāka ir sadarbība starp skolotāju, audzēkni un vecākiem, jo labāki ir rezultāti. Pieejamie mūzikas instrumenti un to aksesuāri mūsdienās ir ļoti labi, agrāk nekas tāds nebija dabūjams. Paldies par sadarbību koncertmeistarēm Līgai Cepītei un Jolantai Grasei, nodaļas vadītājam Artūram Grandānam, kas rūpējas par visu nodaļas dzīvi, un paldies jaunajiem māksliniekiem! Mūsu skolas pūšaminstrumentu nodaļu ir absolvējuši šodien pazīstami mūziķi: Ilze Lejiņa, Ingars Viļums, Arnita Akmentiņa, Baiba Tilhena, Kārlis Auziņš un citi. Ceru, ka arī no šodienas koncertā dzirdētajiem mūziķiem kāds izaugs un nākotnē kļūs tikpat atpazīstams, kā viņi.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px