Sestdien, 25. februārī, sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" atkal pulcējās aktīvākie slēpotāji, lai piedalītos tradicionālajā "Sportlat" slēpojumā "Madona". Pavisam bērnu, jauniešu un pieaugušo grupās distancēs devās ap 300 slēpotgribētāju.
Sacensību programma tradicionāli iesākās ar bērnu sacensībām, turpinājās ar 2,5 km un 10 km distanci. Savukārt sākotnēji ieplānotā 25 km distance tika mainīta uz 20 km slēpojumu pieaugušo grupām.
Todien svaigi saputinātais sniegs distancēs slēpotājiem nozīmēja slēpot ar lielāku piepūli, un nepavisam nebija viegli.
Tā kā Madonā tikko bija noslēgušās Eiropas mežinieku sacensības biatlonā un distanču slēpošanas stafetēs (EFNS), slēpojumu kuplināja arī dalībnieki no Itālijas, Šveices, Austrijas, Vācijas.
20 km slēpojuma kopvērtējumā uzvarēja alūksnietis Oskars Muižnieks, nākamais finišēja Roberts Slotiņš no Mazsalacas, bet trešo vietu ieņēma talsenieks Juris Damškalns. 20 km slēpojumā sievietēm uzvarēja Inga Paškovska (Taurene), aiz sevis atstājot Laimu Klaužu no Carnikavas un Jūliju Matvijenko no Daugavpils. Labākais no mūsu sportistiem pēc 20 km bija Niks Pļaviņš, kopvērtējumā ieņemot 18. vietu, bet savā V16 grupā – 1. vietu, 2. vietā – Kalvis Kristers Krīgers. S16 grupā 1. vieta – Monikai Badunai, 3. vieta – Danai Naglei. Savā vecuma grupā 1. vieta – madonietei Zinaīdai Rācenājai.
10 km slēpojumā labākais no mūsējiem bija Ritvars Raize, kopvērtējumā ierindojoties 6. vietā. Tautas klasē Maija Koka ieņēma 3. vietu.
2,5 km slēpojumā madonietis Bruno Bīrītis bija 5. vietā kopvērtējumā, Madara Veckalniņa – 9. vietā kopvērtējumā, bet savā S12 grupā – 1. vietā.
Bērnu grupā kopvērtējumā 3. vieta tika Valtam Vuškānam. Attiecīgi SB2 grupā pirmajā trijniekā – Lāsma Marta Beķere, Dārta Šķēle, Kerija Krēmere, VB2 grupā uzvarēja Valts Vuškāns, 2. vietā – Ginters Bērziņš. SB3 grupā ātrākās bija Madara Žuka, Undīne Lūse, Ance Upeniece, bet VB3 grupā 3. vietā – Armands Zālītis.
Slēpojuma rezultāti – vietnē www.sportlat.lv.
Balvās – Madonas krodziņa "Šlāgeris", veikala "Papīrs" dāvanu kartes, IK "55 mārītes" tējas.
Kā ierasts, pēc slēpojuma dalībniekiem bija iespēja atgūt spēkus, iestiprinoties ar tēju un gardu auzu biezputru ar ievārījumu.
01.03.2017.