Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža pavēle par Ceļu policijas darba organizācijas izmaiņām paredz arī liegumu policistiem darba laikā makā turēt vairāk par 30 eiro. – Kādas ir jūsu domas par šādu ierobežojumu? – vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Ļaudonas: – Es domāju, ka tas tiek ieviests, vairāk domājot par policijas sabiedriskā tēla veidošanu. Ir dzirdēti dažādi nostāsti, kad strīdīgās situācijās šoferiem tiek dots mājiens, ka to visu var nokārtot bez oficiālas soda kvīts. Beidzamajā laikā gan policistus pašus vairāk ķer un viņi raustās kaut ko tādu darīt.
Laimonis no Cesvaines: – Gan jau tas palīdzēs novērst policistu un šoferu sarunāšanas iespējas. Turklāt tagad taču ir kartes. Cik vajag, tik skaidru naudu no bankomāta var izņemt arī pēc darba.
Alda no Ļaudonas: – Nedaudz absurds jau šis liegums ir. Katrā ziņā man šķiet, ka tas tomēr ir neliels apgrūtinājums. Mazums, kas cilvēkam pēc darba ir jānopērk, bet vēl ne visur var norēķināties ar karti. Taču, ja Lietuvā tas strādā, var izmēģināt arī Latvijā.
Jānis no Jēkabpils: – Par šādu pavēli uzzinu no jums. Jācer, ka tas mazinās policistu un šoferu „sarunāšanas iespējas" satiksmes noteikumu pārkāpumu gadījumos. Kam policistiem nēsāt līdzi skaidru naudu, ja veikalos un citviet var norēķināties arī ar karti?
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
01.03.2017.