11. februārī Madonā notika ceturtā atjaunotā Latvijas mūzikas skolu muzicējošo skolotāju festivāla divi koncerti.
Pirmo koncertu interesentiem bija iespēja noklausīties J. Norviļa Madonas mūzikas skolas Laimas zālē, otrais notika Lazdonas luterāņu baznīcā. Festivāla koncerti ir izskanējuši Mārupē un Tukumā. Pie mums viesojās skolotāji no Siguldas mākslu skolas „Baltais flīģelis", Mārupes Mūzikas un mākslas skolas, Vidzemes Jūrmalas mūzikas un mākslas skolas un PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas. Festivāla rīkotājus patīkami pārsteidza mūsu skolas skolotāju lielā atsaucība.
Par katru izpildāmo skaņdarbu klausītāji no atskaņotāja saņēma komentārus, kas klausīšanos padarīja vēl saistošāku. Koncerts tika atklāts ar Imanta Zemzara „Melanholiskā valša" pirmatskaņojumu, kuru komponists, pēc viesošanās vasarā Latviešu mūzikas svētku nedēļā Madonā, bija uzrakstījis un iedāvinājis mūsu skolas stīgu kvartetam. Valsi saskanīgā saspēlē klausījāmies skolotāju – Velgas Sokirkas (vijole), Ineses Freijas (vijole), Ivetas Graubiņas-Zviedres (čells) un Tatjanas Savickas (klavieres) – sniegumā. Skolotājas atskaņoja arī Cēsu talantīgā komponista Andra Riekstiņa „Tarantellu", savulaik veltītu mūsu skolas puišu trio. Sirsnīgus aplausus izpelnījās mūsu jaunā skolotāja Daina Ozoliņa (vijole), tandēmā ar koncertmeistari Jolantu Grasi atskaņojot Aleksandra Glazunova „Meditāciju". Flautas skolotājas Vinetas Krēsliņas izpildītā Antonīna Dvoržāka „Humoreska" noderēja kā smalks audzēkņu repertuāra paraugdemonstrējums.
Koncertā piedalījās arī ventspilnieks Vito Bergs, ko jau agrāk bijām iepazinuši kā virtuozu flautas meistaru. Šoreiz Vito Bergs ieveda franču impresionisma gaisotnē un Bella Bartokas čigāniskajos „Rumāņu deju" ritmos, paspilgtinot šo mūziku ar savu izpildījuma manieri. Ar Friča Kreislera „Prelūdijas" un „Allegro" atskaņojumu klausītājus burtiski fascinēja Vidzemes Jūrmalas mūzikas un mākslas skolas skolotājas – Velga Polinska (vijole) un Beata Greka (klavieres). Mārupes Mūzikas un mākslas skolas stīgu grupa Daces Štrodahas (vijole) vadībā dažādu apstākļu sakritības dēļ bija ieradusies nepilnā sastāvā. To draudzīgi papildināja mūsu skolotājas, lai koncertā varētu izskanēt brīnišķīgā G. F. Hendeļa un P. Čaikovska mūzika. Siguldieši programmā bija ietvēruši itāļu komponistu skaņdarbus. Helmuts Zābers (flauta) Madonas publiku bija nolēmis iepazīstināt ar Saverio Mercandantes tehniski sarežģīto „Rondo Russo", veltītu krievu dzejniekam Josifam Brodskim. Bet pianistu pāris – Agra un Arnolds Dimanti no „Baltā flīģeļa" – uz divām klavierēm atskaņoja Mario Braggiotti „Variācijas", šoreiz ne Baha, ne Bēthovena, ne Šopēna, bet Džordža Geršvina stilā.
Koncertu noslēdza mājinieku instrumentālais ansamblis: Silvija Bērziņa (akordeons), Inese Freija (vijole), Jānis Rijnieks (klarnete), Arturs Kloppe (basģitāra), izpildot Dina Rīda „Pēdējo valsi", raisot klātesošajos nostalģiskas noskaņas, domājot par jauko satikšanos un drīzo atvadīšanos.
Pēc koncerta pacilājošā noskaņojumā devāmies uz Lazdonas ev. luterisko baznīcu, kur bagātīgu koncertprogrammu bija izveidojušas piecas J. Norviļa Madonas mūzikas skolas skolotājas: ērģelnieces – Daiga Matroze, Ilze Tomsone, flautiste Vineta Krēsliņa, vijolniece Velga Sokirka un čelliste Iveta Graubiņa-Zviedre. Te bija iespēja izbaudīt ērģeļu tembra dažādo tonējumu – no „gaiša smaida" līdz dziļai patētikai.
Tā ir liela „pievienotā vērtība" gadu ritumā saglabāt spēju būt ne tikai pedagoģiski izglītojoša darba meistaram, bet arī koncertējošam skolotājam.
Festivāla rīkotāja – skolotāja Silvija Notte no Mārupes – pateicās visiem muzicējošajiem skolotājiem, aizbraucot ar cerību, ka madonieši ar savu klātbūtni atbalstīs arī citviet notiekošos festivāla koncertus. Tika iezīmēti meti nākamā gada festivālam, kad tiks svinēti festivāla pastāvēšanas pieci gadi.
17.02.2017.