Pirmais veikals, kur uzsāka drošas pārtikas, kam ir beidzies derīguma termiņš, tirdzniecību, tika atvērts Dānijā. Patlaban arī Latvijā Zemkopības ministrija veic aptauju par to, ka atsevišķas preču grupas varētu tirgot arī pēc derīguma termiņa beigām. – Kādas ir jūsu domas par šādu ieceri? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Sandijs no Kalsnavas: – Manuprāt, to nevajadzētu darīt. Domājot par cilvēku veselību, veca pārtika nebūtu jāpārdod. Katrā ziņā es to nepirktu, bet varbūt ir cilvēki, kas dažus produktus, kā sauso pārtiku, saldumus, šokolādi utt., gribētu iegādāties par zemāku cenu.
Madoniete Sandra: – Manuprāt, tos nedrīkstētu tirgot. Vismaz es esmu „pret", un produktus, kam beidzies derīguma termiņš, es nepirktu. Tad jau drīzāk šādi produkti, kuri neapdraud cilvēku veselību, būtu jāsaliek grozā, lai tie, kuri vēlas, varētu tos paņemt bez maksas.
Madoniete Santa: – Tā nav slikta doma. Cik daudz pārtikas tomēr tiek izmests atkritumos! Produktus, kam beidzies derīguma termiņš un kuru lietošana nav bīstama veselībai, būtu jāļauj iegādāties, pircējus par to, protams, informējot.
Madoniete Inta: – Iespēja iegādāties šādus produktus gan ne pārāk vilina. Bet tas, protams, būtu katra pircēja paša ziņā. Iegādājoties produktus, uzmanību es pievēršu arī derīguma termiņam, it īpaši, ja tos pērku bērniem.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
15.02.2017.