Salīdzinājumā ar 2006. gadu bērnu skaits ārpusģimenes aprūpes iestādēs ir samazinājies par 260, un tādējādi šajās iestādēs šāgada 1. janvārī kopumā dzīvoja 2621 bērns.
Saskaņā ar Sociālo pakalpojumu pārvaldes datiem, gada laikā bērnu ārpusģimenes aprūpes iestādēs bija iestājušies 1136 bērni, bet izstājušies 1423. No viņiem lielākā daļa atgriezās pie saviem vecākiem vai aizgāja patstāvīgā dzīvē. 178 bērni tika adoptēti, bet 148 tika nodoti aizbildnībā.
Līdz ar audžuģimeņu kustības attīstīšanu, ko Bērnu un ģimenes lietu
ministrija uzsāka 2003. gadā, daudzi bērni vispār nenonāk ārpusģimenes aprūpes institūcijās. Viņi rod iespēju augt ģimeniskā vidē. Šāgada 1. maijā Latvijā bija 288 audžuģimenes, kurās dzīvoja 345 bērni.
Maijā Latvijā atsākas potenciālo audžuģimeņu apmācības. Ģimenes no dažādiem Latvijas rajoniem, kas ir pieņēmušas lēmumu palīdzēt bērniem, kuri dažādu iemeslu dēļ spiesti dzīvot ārpus savas bioloģiskās ģimenes, kopumā 60 akadēmiskās stundas apgūs zināšanas par bērnu aprūpi un attīstību, saskarsmi un tiesiskajiem regulējumiem. Rīgā apmācības jau uzsākušas 16 ģimenes, Madonā mācās 5 ģimenes, Daugavpilī – 7. Pieteikties vēl var pie ministrijas reģionālajiem konsultantiem: Vidzemes reģionā – Līga Jēgere, tālr. 4233587.
Autore: INESE ELSIŅA