Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: donori

Redakcija

Autors • 30.01.2017.

Burtu lielums

Sestdien Rīgā notika visiem latvijas donoriem veltīts pateicības koncerts. Kā, pēc jūsu domām, cilvēkus varētu vairāk motivēt iesaistīties šajā svētīgajā misijā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Zigmārs no Cesvaines: – Koncerts Rīgā ir laba lieta, bet ne jau visi aizbrauca. Manuprāt, vajadzētu kaut kādu konkrētu morālu pateicību, ka kāds viņus paslavē, ievēro, pasaka paldies. Padomju laikā, piemēram, bija donoru nozīmītes un visādi citādi mīļi pateicības nieciņi.

Biruta no Vestienas: – Grūti pateikt. Es savā laikā pati biju LPSR Goda donors. Bija arī pateicības vakari, es gan tajos nepiedalījos. Katru reizi pēc asins nodošanas bija tāda nozīmīte asins piliena izskatā. Daudz man to pilīšu bija sakrājies. Bet ar ko tagad var ieinteresēt, es tiešām nezinu.

Inga no Kusas: – Manuprāt, vairāk vajadzētu reklamēt par šīm iespējām nodot asinis. Arī skolās vajadzētu par to runāt, stāstīt skolēniem, skolotājiem. Tāpat rīkot dažādus bezmaksas pasākumus gan jau esošajiem donoriem, gan tiem, kuri vēlas par tādiem kļūt.

Ļubova no Kusas: – Es, piemēram, labprāt kļūtu par donori, bet nezinu, kur griezties. Man ir reta rēzus negatīva asins grupa, un es labprāt palīdzētu cilvēkiem, kuri nonākuši nelaimē. Es piekrītu Ingai – par maz informācijas par šīm iespējām.

Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE

31.01.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px