Piecu valstu orientieristi – no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Šveices un Vācijas – vairāk nekā 200 dalībnieku – pagājušajās brīvdienās mērojās spēkiem ziemas orientēšanās sportā uz slēpēm Lubejas apvidū.
Tātad tās jau bija starptautiska mēroga sacensības ziemas orientēšanās sportā, ko ar Madonas novada pašvaldības atbalstu noorganizēja OK "Arona".
Pagājušajā gadā ziemas orientēšanās sacensības bija jāatceļ sniega trūkuma dēļ, bet šogad, kā vērtēja sacensību galvenais tiesnesis Gunārs Ikaunieks, sniega apstākļi bija labi abās dienās, svētdien pēc nelielas uzsalšanas slīdamība bija ļoti laba un nobraucieni – vēl jautrāki kā pirmajā dienā.
28. janvārī orientieristi sacentās vidējā distancē, bet 29. janvārī – saīsinātajā garajā distancē. Uzvarētājus noteica kopvērtējumā, vērtējot abās dienās uzrādīto rezultātu summu.
Izcīnīt uzvaru nebija viegli, jo konkurence bija liela. Elites grupā uzvarēja Latvijas sportists Andris Kivlenieks un Deisija Kudre no Igaunijas, Līgai Valdmanei – 2. vieta.
Pēc rezultātu kopvērtējuma tikt uz goda pjedestāla ir izdevies arī mūsu orientieristiem. Par čempioniem savās vecuma grupās kļuva Anete Strauta, Uģis Beķeris, Niks Pļaviņš, Zane Robalde. Otro vietu izcīnīja Dāvis Vintišs, Sigita Lapsiņa, Ilmārs Bērziņš, bet trešajā vietā ierindojās Dace Saulīte, Juris Drunka un Juris Dzenītis.
Kā pastāstīja Gunārs Ikaunieks, vienlaikus tās bija arī atlases sacensības uz Eiropas un pasaules junioru ziemas orientēšanās čempionātu, kas notiks pēc nedēļas Somijā. Tiesības piedalīties sacensībās Latvijas izlases sastāvā no Madonas BJSS/OK "Arona" izcīnīja četri mūsu novada sportisti – Nauris Raize, Niks Pļaviņš, Monika Baduna un Jēkabs Putniņš.
Ar rezultātiem var iepazīties vietnē www.okarona.lv.
31.01.2017.