Šogad Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas ērģeļu klasei aprit 25 gadu jubileja.
Par godu svētkiem februārī ir paredzēti vairāki pasākumi, tostarp 18. februārī Latgales vēstniecībā „Gors" pirmatskaņojumu piedzīvos ērģeļklases absolventiem veltīts ērģeļmūzikas koncertuzvedums „Māras zemes ērģeļu gaisma".
Koncertuzveduma stāsts ir balstīts uz Latgales dievnamu apceļošanu, rādot katra ērģeļklases absolventa dzimto pusi, no kuras viņi ir devušies uz Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolu, lai iepazītu ērģeļmākslas burvību. Baznīcas kopā ar skatītājiem apceļos aktieris Kristaps Rasims. Uz „Gora" skatuves dzirdēsim Rēzeknes, Bērzgales, Kārsavas, Balvu, Varakļānu, Stirnienes un Preiļu baznīcu ērģeles.
Muzikālo gaisotni papildinās Guntras Kuzminas balss un mūzika, kā arī jauniešu vokālās studijas „Skonai" dziedājums. Savukārt koncertuzveduma noslēgumā gaidāms īpašs viesis, ērģeļmākslas meistars, profesors Tālivaldis Deksnis, kura vadībā lielākā daļa absolventu ir ieguvuši bakalaura un maģistra grādu J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.
Mūsu pusei nozīmīgi, ka koncertā savu daudzpusīgo talantu demonstrēs ērģeļu klases absolventes Ilze Grēvele un Agnese Urka, kas nu izcili darbojas vokālajā mūzikā.
Koncertuzvedumā skanēs vairāki ērģeļu jaundarbi, kas tapuši īpaši ērģeļu klases jubilejai un veltīti izciliem ērģelniekiem, kuri nākuši no Latgales. Unikāls jaundarbs ērģelēm četrrocīgi un četrkājīgi „Riga organum duo" (Ilona Birģele un Diāna Jaunzeme-Portnaja), ko komponiste Dzintra Kurme-Gedroica ir radījusi tieši šīm mūziķēm. Tāpat komponists Rihards Dubra tikko ir uzrakstījis ērģeļdarbu par Latvijā tik ļoti iemīļoto kora dziesmas tēmu „Tu skaistō Dīva Dōrza rūze", ko atskaņos ērģelniece un tagadējā ērģeļspēles skolotāja Guna Kise. Koncertu dvēseliskā stāstā apvienojis režisors Uģis Brikmanis.
Materiālu sagatavoja
INESE ELSIŅA
27.01.2017.