Ērgļos jau uzsākta gatavošanās lielākajam jaunatnes ziemas sporta pasākumam –
21. Latvijas skolu ziemas olimpiskajam festivālam, kas ieplānots 3. un 4. februārī septiņos sporta veidos.
Pērn festivālu atcēla ziemai neierasti siltā laika dēļ, toties šogad, cerams, būs labas izredzes, ka pasākuma norisei daba būs labvēlīga.
No 16. janvāra interneta vietnē www.lsfp.lv sākusies pieteikšanās līdzdalībai festivālā, tā noslēgsies 31. janvārī. Tur atrodama arī informācija par olimpiskā festivāla norisi un visiem notikumiem. Olimpiskajā festivālā aicināts piedalīties ikviens skolēns vecumā no 10 līdz 19 gadiem.
Skolēnu sporta sacensībām ir vairāk nekā 20 gadu tradīcijas, un tās balstītas uz olimpisko vērtību popularizēšanu.
Festivālu tradicionāli rīko un organizatorisko vadību nodrošina Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Ērgļu novada pašvaldību un sporta veidu federācijām.
Festivāla rīkotāji apbalvos ne tikai pirmo trīs vietu ieguvējus individuālajā, bet arī skolu komandu vērtējumā. Līdz ar sportiskajām aktivitātēm dalībniekus sagaidīs arī krāšņa atklāšanas ceremonija ar olimpiskā karoga ienešanu un olimpiskās uguns iedegšanu.
2015. gada Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē skolu komandu vērtējumā uzvarēja Alūksnes novada vidusskola, apsteidzot Madonas pilsētas 1. vidusskolu un Madonas Valsts ģimnāziju. Kopumā pie medaļām tika 49 skolu komandas. Viskuplāk bija pārstāvēta Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, kas uz olimpiādi bija atvedusi 53 aktīvākos skolēnus.
17.01.2017.