Jaunā gada pirmajās dienās atgriezās ziema ar salu un sniegu, līdz ar to arī slēpošanas un biatlona bāzē "Smeceres sils" ir radīti apstākļi ziemas sporta veidu treniņiem un sacensību norisei.
Šosezon pirmās lielākās sacensības – FIS Lietuvas čempionāts slēpošanā – jau notika pagājušās nedēļas nogalē. 13.-15. janvārī pie mums norisināsies "Baltijas kauss" biatlonā, bet no 20. februāra uz Eiropas Meža darbinieku sporta spēlēm ieradīsies līdz pat tūkstotim dalībnieku. 18. un 19. februārī ieplānotas suņu pajūgu sacensības. No 3. līdz 5. martam "Smeceres silā" gaidāms "Skandināvijas kausa" posms distanču slēpošanā, bet 11. un 12. martā – FIS Latvijas čempionāta 3. posma sacensības distanču slēpošanā. Sporta un atpūtas bāzes vadītājs Gunārs Ikaunieks pastāstīja: – Mākslīgā sniega ražošana tika uzsākta 3. janvārī, kad gaisa temperatūra pazeminājās. No 4. janvāra sniega segu papildināja arī putenis. Tika saražots mākslīgais sniegs 1 km aplim, var slēpot 2,5 km trasēs, iebrauktas ir arī meža trases. Vēl turpināsim ražot mākslīgo sniegu, lai varētu slēpot visu sezonu. Trases tiek apgaismotas katru dienu līdz pat pulksten 21.
Ja atceramies pagājušā gada novembri, jau 8. novembrī "Smeceres silā" tika atklāta slēpošanas sezona. Pēc trim nedēļām siltajā laikā sniegs nokusa, un ziemas prieki beidzās. Tagad, kad "Smeceres silā" atkal ir kvalitatīvi sagatavotas trases, Madona atkal var sevi dēvēt par ziemas galvaspilsētu, kurp doties slēpot. Ar sacensību kalendāru, trašu izmantošanas noteikumiem un apstākļiem, izmantojot web kameru, var iepazīties vietnē www.smeceressils.lv.
10.01.2017.