Īpašu atzīmi Latvijas slēpošanas vēsturē sasniedzis madonietis, beidzamajos gados Rīgas SS "Arkādija" pārstāvējušais, šobrīd labākais Latvijas distanču slēpotājs Indulis Bikše, kas ne tikai ir pirmais latvietis, kurš piedalījās, bet arī finišēja grūtajā un prestižajā vairāku posmu distanču slēpošanas seriālā "Tour de ski".
Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas preses sekretāra Ivara Bāča vēstītā, daudzposmu distanču slēpošanas seriāla "Tour de ski" pēdējā posmā Indulis Bikše uzrādīja 27. laiku, nopelnot pirmo reizi Latvijas vēsturē PK kopvērtējuma punktus. Grūtajā distancē kopumā bija jāveic 9 km, bet pēdējie 3 km jāslēpo pret kalnu. Indulis 1,5 km sprinta distancē brīvajā stilā kvalifikācijā uzradīja 77. laiku. Otrajā posmā 10 km klasiskajā stilā ar masu startu 79 dalībnieku vidū viņš finišēja 73. vietā. 20 km skiatlonā (10 km klasikā + 10 km brīvajā stilā) Latvijas distanču slēpotājs finišēja 58. vietā. 15 km iedzīšanā brīvajā stilā Latvijas pārstāvis Indulis Bikše no tūrē palikušajiem pašiem spēcīgākajiem 54 dalībniekiem, parādot cīņassparu, spēja iekļūt piecdesmitniekā un iegūt posmā 44. vietu, kas ir Latvijas slēpotāju augstākā vieta šāda līmeņa sacensībās. 10 km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu no tūrē tik tālu tikušajiem 43 slēpotājiem viņš uzrādīja 43. laiku.
Plašāka informācija – www.infoski.lv.
10.01.2017.