Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: tiesību liegšana alimentu nemaksātājiem

Redakcija

Autors • 05.12.2016.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, Saeimas atbalstītais priekšlikums par transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadīšanas tiesību liegšanu negodprātīgiem alimentu nemaksātājiem mainīs viņu attieksmi? – vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Pēteris: – Neko daudz jau nepanāks, tas tomēr ir atkarīgs no katra paša. Zināmā mērā es esmu pārsteigts par Saeimas lēmumu. Katrā ziņā grūti prognozēt, vai šādu metožu izmantošana mainīs vecāku attieksmi, bet var jau būt, ka kādu tas rosinās nodrošināt bērnus ar uzturlīdzekļiem.

Ilze no Kusas: – Vecākiem par saviem bērniem ir jāatbild un jārūpējas. Pieņemtais lēmums ir piespiedu mehānisms, kā cīnīties ar negodprātīgiem vecākiem. Turklāt braukt grib visi, līdz ar to tiesību atņemšana var būt efektīvs līdzeklis.

Madonietis Raimonds: – Vispār šādas metodes izmantošana varētu dot rezultātu, un tas varētu skart diezgan lielu daļu negodprātīgu alimentu nemaksātāju. Par bērniem ir jārūpējas, un to vecākiem gan vajadzētu saprast bez šādiem piespiedu līdzekļiem.

Lubānietis Andris: – Es atbalstu šādu Saeimas lēmumu. Vecākiem pašiem jau būtu jāapzinās, ka bērni ir jānodrošina ar uzturlīdzekļiem. Bet tie, kas to nedara, būtu jāliek „melnajā sarakstā", kā tas ir attiecībā uz cita veida parādniekiem, kad vairs nav nekādu cilvēktiesību.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

06.12.2016.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px