Decembrī pirmizrādi Valmieras teātrī piedzīvos divi jauniestudējumi. 2. decembrī Valmieras teātra Apaļajā zālē būs iestudējuma „Emmijas laime" pirmizrāde Māras Ķimeles režijā.
Tas tapis pēc vācu kinorežisora Rainera Vernera Fasbindera scenārija „Bailes saēd dvēseli" motīviem. Galvenajās lomās – Inese Ramute un Jānis Znotiņš.
Izrādes darbība risinās mūsdienu Berlīnē – Eiropas sirdī, kurā kā Bābelē saplūst visdažādāko tautību cilvēki, katrs ar savām vajadzībām un ieražām. Tur notiek vācietes Emmijas un jaunā marokāņa Ali liktenīgā satikšanās.
– Vai laikā, kad zūd jebkādas robežas, Eiropa tuvojas savai bojāejai vai tomēr jaunām iespējām? Kas tādā gadījumā notiek ar katru indivīdu atsevišķi? – par topošo izrādi saka režisore Māra Ķimele.
Izrādes radošo komandu veido scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa un komponists Emīls Zilberts.