Gaidot Latvijas valsts simtgadi, ir tapis fotoalbums „Vidzemē man būt!", kura atklāšanas pasākums notiks 25. novembrī pulksten 17 Cesvaines kultūras namā.
– Fotoalbums veido stāstu par Vidzemi un vidzemniekiem, atspoguļojot dabas un kultūrvēsturiskās vides krāšņumu, vienlaikus sniedzot neatkārtojamus izjūtu mirkļus vidzemnieku svētkos, dziesmā un dejā, aktīvā tūrisma un sporta notikumos, amatnieku un uzņēmēju darbībā. Vidzemnieku dzīves mākslu priekšvārdā tēlaini aprakstījis Vidzemes Augstskolas rektors Dr. hist. Gatis Krūmiņš, – informē biedrības „Balvu olūts", kas ir fotoalbuma izdevējs, valdes priekšsēdētāja Zanda Arnicāne.
Albumā iekļautas 195 fotogrāfijas no 49 Vidzemes kultūrvēsturiskā novada pašvaldībām, tā tapšanā piedalījušies 100 fotogrāfi.
Atklāšanas pasākums Cesvainē, uz kuru aicināti visi interesenti, notiks, pateicoties sadarbībai ar Aizkraukles, Burtnieku, Cesvaines, Krimuldas, Lielvārdes, Mālpils, Naukšēnu, Ogres, Salacgrīvas, Smiltenes un Varakļānu novada pašvaldībām.
Sadarbībā ar portālu draugiem.lv līdz 24. novembra pulksten 24 notiek balsošana https://www.draugiem.lv/gallery/?pid=429649254 par trim labākajām fotogrāfijām. Tādā veidā tiks noteikti skatītāju simpātijas ieguvēji, kuri saņems pārsteiguma balvas no albuma atbalstītājiem: „Valmiermuižas alus", „Ievas siera", maiznīcas „Liepkalni" un Ungurmuižas.