Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: vienošanās par mierizlīgumu civillietās

Redakcija

Autors • 08.11.2016.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par uzņēmuma „Maxima Latvija" un Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuvinieku vienošanos par mierizlīgumu civillietās un kompensāciju izmaksu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Zanda: – Tas ir labāk, nekā gadiem ilgi tiesāties. Bet tas, protams, ir jāizlemj katram individuāli. Pēc Zolitūdes traģēdijas it kā jau vairāk arī pievērš uzmanību būvniecības normu ievērošanai, tomēr par ēku drošību simtprocentīgi nevaram būt pārliecināti. Katrs jau domā, ka ar pašu nekas tāds nenotiks.

Gunārs no Balviem: – Lēmums cietušajiem, izvērtējot, kas ir izdevīgāk, jāpieņem pašiem. Vienoties jau vienmēr ir labāk, un gadiem ilgi nebūs jāgaida arī kompensāciju izmaksa.

Līga no Aronas pagasta: – Vainīgajiem vispirms būtu jāatzīst sava vaina. Jāsaprot, ka daudzi zaudēja dzīvību, tuviniekus, sev ļoti dārgus cilvēkus, bet daudzi guva smagus ievainojumus. Tas būtu tikai cilvēcīgi – izmaksāt viņiem kompensācijas, kaut arī tas neatgriezīs zaudētos tuviniekus. Tiesāšanās jau paņem daudz nervu, uzjundī sāpīgas atmiņas, viss jāpārdzīvo no jauna.

Madoniete Gaļina: – Labāk tomēr ir vienoties, lai pēc iespējas ātrāk varētu saņemt kompensācijas, nevis tās gaidīt gadiem ilgi un varbūt pat nesagaidīt. Tas tuviniekiem ļautu uzlabot veselību, izaudzināt un izskolot bez vecākiem palikušos bērnus.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px