Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

M. Roze lauksaimniecību netaisās likvidēt

Redakcija

Autors • 21.05.2007.

M. Roze lauksaimniecību netaisās likvidēt
Burtu lielums

Kad zemkopības ministram kāds telefonakcijas dalībnieks vaicāja „Ko darīs pats Roze, kad lauksaimniecība būs nolikvidēta?", atbilde bija nepārprotama: – Lauksaimniecību Latvijā nenolikvidēšu ne es, ne kāds no malas. Katram saimniekam vairāk jādomā, kā nostiprināt saimniecību.

Protams, zemniekiem tas ir smagi, ka mainās kreditēšanas nosacījumi, taču lauksaimniecība nav sociāls pasākums, lauksaimniecība ir bizness, un ar lauksaimniecību vien visas lauku problēmas nevar atrisināt.

„Stars” jau informēja, ka pagājušajā piektdienā mūsu rajonu apmeklēja zemkopības ministrs Mārtiņš Roze. Ministrs, kaut ar nokavēšanos, tomēr pabija Madonā, mūsu avīzes „Stars” redakcijā, tālāk steidzoties uz sarunu ar Vestienas un Jumurdas pagasta zemes īpašniekiem, kuru sējumus posta savairojušās mežacūkas, Kalsnavas pagastā pievienojās arborētuma 30 gadu jubilejas viesu pulkam, aplūkojot jaunatklāto informācijas centru, bet pēcpusdienā tikās ar lauku saimniekiem un zemkopjiem Barkavas arodvidusskolā. Kopā ar Mārtiņu Rozi izbraukumā devās arī LZS Madonas nodaļas vadītājs Andris Simtnieks.

Ministra plānus ierasties pulksten 10 laikraksta redakcijā uz telefonakciju izjaucis ceļa remonts pie Pļaviņām, un vairāki zvanītāji, kas
vēlējās uzdot jautājumus Mārtiņam Rozem, jutās vīlušies. Protams, visi jautājumi tika pierakstīti un nodoti ministram, atbildes publicēsim kādā no turpmākajiem avīzes numuriem.

Mārtiņam Rozem nācās uzklausīt zemnieku uzbrukumus līdz pat kategoriskam „es par jums vairāk nebalsošu!” par tā saucamajiem „dīvānu zemniekiem”, ko daudzi uztver kā apvainojumu. Jautājumos izskanēja zemes īpašnieku neapmierinātība par to, ka izmaiņas ES maksājumu sistēmā piespiež turēt lopus, lai saņemtu maksājumus par mazāk labvēlīgajiem apvidiem (MLA). Zvanītāja no Kalsnavas pagasta norādīja, ka ir „dīvānu” zemnieki, bet ka tikai tagad nesanāk „dīvānu lopkopēji”, kas, lai saņemtu maksājumus par MLA, paņems lopus, taču pēc tam tos redzēsim nobadinātus.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.05.2007.

Autore: IVETA ŠMUGĀ 

OĻĢERTA SKUJAS foto
 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px