Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Helovīna svinēšana

Redakcija

Autors • 31.10.2016.

Burtu lielums

Kāda ir jūsu attieksme pret Helovīna svinēšanu – svētku svinētājus sagaidāt ar saldumiem vai varbūt uzskatāt, ka tie nav jāsvin? – Helovīna svētku priekšvakarā jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Kaspars: – Mana attieksme pret tiem ir pozitīva. Konfektes gan vēl neesam iegādājušies, bet aiziesim uz veikalu un nopirksim saldumus. Savulaik arī es tos svinēju un piedalījos dažādās jautrās izdarībās.

Madoniete Anita: – Es uzskatu, ka mums, latviešiem, pašiem ir savas tradīcijas. Ja esam par ražas auglības veicināšanu, tad svinam Mārtiņus, klājam un liekam galdā visu, kas ir sarūpēts un ko Dievs ir svētījis. Neviens jau neiebilst pret latviskām tradīcijām. Bet kāpēc mums tik ļoti ir jābūt citādākiem un jāpārņem citu valstu tradīcijas?

Madoniete Iveta: – Es pati nekad tos neesmu svinējusi un pa mājām neesmu staigājusi. Taču droši vien šovakar ieradīsies Helovīna svētku svinētāji. Konfektes ir jau sapirktas, citādi, no rīta pieceļoties, var ieraudzīt baltas, ar miltiem nobārstītas durvis vai pat apmētātas ar olām.

Madonietis Arvis: – Tie jau vairāk ir jaunu cilvēku svētki, un tos pārsvarā svin skolas gados, kad tiek rīkotas arī Helovīna ballītes. Tie ir izplatīti Amerikā, bet Eiropā un Latvijā – mazāk. Taču šo svētku svinētāji ir jāsagaida, kā pienākas, un jāpacienā ar saldumiem.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px