Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Trio „GuRu-M” saviļņo Madonu

INESE ELSIŅA

Autors • 27.10.2016.

Trio „GuRu-M” saviļņo Madonu
Burtu lielums

23. oktobra pēcpusdienā Madonas muzeja izstāžu zālēs Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta ietvaros uzstājās trio „GuRu-M" (attēlā).

Trio „GuRu-M" ar pārtraukumiem darbojas kopš 2007. gada, kad pianists Rūdolfs Vanks, vijolniece Marta Spārniņa (tobrīd Jagmane) un čelliste Guna Šnē (tobrīd Āboltiņa) studēja Hansa Eislera Berlīnes Mūzikas augstskolā.
Koncerts kā dāvana izskanēja Madonas 90 gadu jubilejā, un tā pirmajā daļā mākslinieki ļāva iejusties Ludviga van Bēthovena radītajā mūzikā – dzirdējām klavieru trio Re mažorā op. 70 Nr. 1. Piedevās trio nospēlēja Pētera Plakiža skaņdarbu, uzsverot, ka Arta Kumsāra dzīvesvietā latviešu komponista mūziku nemaz nav iespējams nenospēlēt.
Koncerta otrajā daļā trio „GuRu-M" atskaņoja dramatisko Dmitrija Šostakoviča klavieru trio Nr. 2, kas veltīts viņa draugam, pēkšņi 1944. gadā mirušajam muzikologam, teātra un mūzikas kritiķim Ivanam Sollertinskim. Skaņdarbā ieliktais vēstījums skar holokaustu – masveida ebreju iznīcināšanu Otrā pasaules kara laikā, ko veica nacistiskā Vācija.
Dziļi aizskaroša, meistarīgi izpildīta partitūra un ar atbildības provi aizvadīta tikšanās.
Paldies Madonā dzimušajai Martai Spārniņai, Gunai Šnē un Rūdolfam Vankam par mūzikas dāvanu muzejā!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px