Ar devīzi „Vienoti mūzikā" pirmdien, 24. oktobrī, tika atklāta divdesmitā „Ģitāristu sesija", kas Praulienas pamatskolā noslēgsies piektdien, 28. oktobrī, pulksten 16 ar meistaru un dalībnieku koncertu.
Sesijā piedalās 73 jaunieši (28 meitenes, 45 zēni). Akustisko ģitāru spēlē 18 dalībnieki, elektrisko – 17, basģitāru – 11 dalībnieki. Bungas apgūst 10 jaunieši, kokles – 5 dalībnieki, vokāla nodarbībās sevi pilnveido 10 dalībnieki. Sesijā ir pārstāvēti trīs vēsturiskie Latvijas novadi: no Latgales ieradušies 13 dalībnieki, no Vidzemes – 26 (tai skaitā 7 nāk no Madonas), Zemgali pārstāv 17 dalībnieki, Rīgu – 16 jaunieši.
– „Ģitāristu sesija" sākās no nekā, no idejas un sapņa, – uzrunājot atbraukušos, atcerējās sesijas organizators Imants Pulkstenis. – Tas bija neliels protests tam, ka ģitāras apmācība tolaik Latvijā nebija pieejama, un vēlme šai mūzikas laukā ko darīt. Divdesmit gadu laikā aina ir mainījusies, tomēr sesija ir aktuāla vēl aizvien.
Organizators piebilda, ka nodarbību laikā sesijas dalībnieki gatavos priekšnesumus noslēguma koncertam. Bez tam noslēguma koncertā režisora Uģa Brikmaņa vadībā tiks iestudēta grupas „Pink Floyd" dziesmas „Another Brick In The Wall" kaverversija. Koncertu vadīs Ufo, uz to aicināti visi interesenti.
– Gribu novēlēt, lai rokmūzika, kas ir sesijas dalībnieku tīkamākais mūzikas stils, jums ir kā protests, izteiksmes veids un instruments, lai iekustinātu un sapurinātu sabiedrību, – aicinot uz emocionāli spēcīgu kopdarbu, vēlēja sesijas organizators.
Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs uzsvēra, ka sesija tikko kā sākusies, bet tās īpašā izjūta jau tverama:
– Videomateriālos redzējām, kādas leģendāras personības „Ģitāristu sesijas" divdesmit gados ir viesojušās. Ziniet, arī šodien mūsu vidū ir leģendāra personība, un tas ir Imants Pulkstenis, kas Madonā un novadā jau divdesmito gadu organizē „Ģitāristu sesiju". Viņš ir Madonas novada lepnums un cilvēks, kurš no sirds dara to, kas viņam patīk, līdz ar to ieguvēji esam mēs visi.
– Lai deg jums svecītes pirkstu galos, un vēlu visiem savās zināšanās dalīties, – jauniešus uzrunāja Vita Krūmiņa, viena no trim akustiskās ģitāras meistardarbnīcas vadītājām. Rihards Lībietis, elektriskās ģitāras meistardarbnīcas vadītājs, dalībniekiem vēlēja dzīvot mūzikā, brīvi jautāt un no pasniedzējiem izvilināt visu iespējamo informāciju.
Būtiski, ka sesijas iesildošais pasākums otro gadu bija jauno grupu festivāls „Praulienas ritmi". 23. oktobra vakarā festivālā uzstājās 15 jaunās grupas, kuru vidū viena –
„Melns uz Balta" – pārstāvēja Madonu.
– Dzirdēju arī pārējo jauniešu priekšnesumus, visas grupas ir foršas un talantīgas, – „Staram" Praulienas skolā atzina grupas „Melns uz Balta" dibinātājs Kristers Rudzītis. – Izjust konkurenci ir lieliski, tas pašiem liek censties strādāt vairāk, visu darīt nopietnāk. Mūsu grupai ir tālejošs mērķis sarakstīt albumu, un šobrīd radusies iespēja to darīt kopā ar Kasparu Tobi. Kaspars Tobis ir grupas „Dzelzs vilks" mūziķis, spēlē sintezatoru. Tikāmies mūzikas un mākslas festivāla „Bildes" jauno grupu un „Bilžu" veterānu kopprojektu koncertā, kur uzaicinājām viņu uzspēlēt kopā ar mums. Bija dažādi varianti, ar ko 22. oktobrī Rīgas Kongresu namā saspēlēties. Tā kā „Dzelzs vilks" ir laba līmeņa roka grupa, kas Latvijā spēlē jau 20 gadu, un roks mūsu sirdīm ir tuvākais mūzikas stils, nolēmām „Bildēs" piedalīties kopā ar šīs grupas mūziķi.
Uz „Ģitāristu sesiju" Kristers Rudzītis palikt nevarēja, jo studē augstskolā un sesijas nedēļa viņam ir noslogota. Toties Madonas Valsts ģimnāzijas audzēknim Krišjānim Kucinam kā visiem skolēniem šī ir brīvdienu nedēļa, un sesijā viņš izlēma būt klātesošs. „Sesijā esmu pirmo reizi, un ir jau interesanti! Patīk spēlēt ģitāru, ko apgūstu pašmācības ceļā un uztveru kā sava veida atpūtu, baudu. Spēlēju akustisko ģitāru, miksētu žanru mūziku. Pateicoties kādam skolas projektam, reiz biju Francijā un iznāca ģitāru uzspēlēt arī tur. It kā sīkums, bet skan labi. Sesijā esmu tāpēc, lai savas prasmes pilnveidotu un dzirdētu arī lieliskas apvienības. Gaidu, piemēram, grupas „Skyforger" uzstāšanos, kas paredzēta ceturtdien, 27. oktobrī."