Īpaši, ja iecerēts veikt ēkas renovāciju, mainīt jumtu, krāsot fasādi, atjaunot vai uzlabot esošo siltumapgādes un ūdensapgādes sistēmu, iekškvartālu trotuārus, ierīkot autostāvvietas vai arī – tikai pārkrāsot kāpņu telpas. Te patiešām ir labi redzams, kādas neticamas pārvērtības iespējamas, izmantojot mūsdienīgus materiālus un gaišus krāsu toņus. Turklāt tas viss – ne jau no pašiem pamatiem jaunuzbūvētā namā, bet gan renovējot padomju laiku monstru, kas vairāk nekā 10 gadu bojāja Madonas ainavu un zināmā mērā apdraudēja arī bērnu un jauniešu drošību, kuri nepabeigto daudzdzīvokļu māju izmantoja pat alpīnistu cienīgiem treniņiem, līdz pirms vairākiem gadiem to izsolē no Madonas pilsētas pašvaldības iegādājās SIA „Pilsētnieks", bet pēc tam to savā pārziņā pārņēma SIA „Madonas māja".
Un tad sākās pārmaiņu laiks. Tiesa, varbūt ne tik strauji, kā Madonas pilsētas iedzīvotājiem gribētos, tomēr tas jau bija neatgriezenisks process. Rezultātā padomju laikos iesāktā būve pārvērtusies līdz nepazīšanai, un tagad mums Madonā ir daudzdzīvokļu māja kā konfekte gan no iekšpuses, gan ārpuses – siltināta, ar pakešu logiem, franču balkoniņiem, metāla dakstiņu jumtu, jaunām komunikācijām, regulējamu siltuma padeves režīmu katrā dzīvoklī, labiekārtotu apkārtni, bērnu rotaļu laukumiem, bruģētiem celiņiem un autostāvvietām, norobežotu un apgaismotu teritoriju.
Svinīgais brīdis ir klāt — tiek pārgriezta lente,
un jaunā daudzdzīvokļu māja Raiņa ielā 34 ir atklāta.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.05.2007.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto