Francijā norisinājās 2016. gada Eiropas Nāciju kauss motokrosā blakusvāģu un kvadriciklu klasēm. Pēc divu gadu pārtraukuma Latvijas vārdu sacensībās aizstāvēja blakusvāģu izlase, kurai izdevās izcīnīt augsto 5. vietu, savukārt kvadriciklu pārstāvjiem izdevās ierindoties 4. vietā.
Latvijas trīsriteņu un četrriteņu motokrosa izlases aizvadījušas ļoti veiksmīgas sacensības, parādot, ka spēj konkurēt ar daudzu Eiropas valstu sportistiem. Blakusvāģu sacensībās mūsu valsts vārdu godam aizstāvēja arī mūsu novadnieka, liezērieša Jāņa Daidera un Kaspara Stupeļa ekipāža; Māris Rupeiks/Kaspars Liepiņš un Modris Štelle/ Konstantinas Beleckas. Kā minēts vietnē www.lamsf.lv, „viņi atkal piešķīluši dzirksti blakusvāģu sportam, parādot, ka pat pēc pārtraukuma spējam atgriezties ar panākumiem".
Izlasi vadīja motokluba „X-Kross" līderis Ritvars Stāmers, kas pēc sacensībām komandas facebook.com lapā komentējis: „Esmu lepns. Čaļi darīja, ko spēja. Priekšā mums ir tikai visas pasaules spēcīgākās komandas. Varbūt nedaudz nepaveicās pirmajā braucienā, kad A ekipāža nokrita.. un Mārim sajūgs beidzās. Esmu neizsakāmi lepns par sportistu veikumu un saku milzīgu paldies katram, kurš ieguldīja savus spēkus, lai mēs varētu Latvijas vārdu nest pasaulē! Paldies!"
Ļoti labu sniegumu un cīņassparu parādīja arī kvadriciklu izlase, kuras sastāvā šoreiz bija Jānis Saldavs, Edgars Meņģelis un Kristaps Veinbergs. Šie sportisti sacensību kopvērtējumā Latvijai nodrošināja augsto 4. vietu. Mūsu sportistiem līdz pjedestālam pietrūka nedaudz – pirmajā vietā Francija, otrajā Nīderlande, bet trešajā kaimiņi igauņi. Paldies noteikti jāsaka izlases vadītājam, francūzim Aleksim Monī un arī Vilnim Saldavam.