1. oktobrī Mārcienas pagasta sporta darba organizators Jevgenijs Tarasovs vēlēja veiksmi visiem novada dambretistiem, kuri bija pulcējušies uz pagasta atklātā dambretes čempionāta seriāla pirmo kārtu Mārcienas kultūras namā.
Pēc spraigās cīņās aizvadītām septiņām partijām noskaidrojās veiksmīgākie. Bez zaudējumiem gan iztika tikai divi. Par uzvarētāju kļuva sporta meistars Valdis Mass (13 p. no 14), bet trešais bija mājinieks Gunvaldis Tarvids (10 p.). Viņiem pa vidu iespraucās praulēnietis Dzintars Apinis ar 11 punktiem. Otrajā trijniekā vietas ieņēma mājinieks Vasīlijs Kurovskis, dzelzavietis Jāzeps Juhnevičs un saikavietis Mārtiņš Šulmanis (visiem pa 8 p.). Uz beidzamajām divām vietām dalībai ātrspēlē kandidēja grupa dalībnieku ar iegūtajiem septiņiem punktiem. Šīs divas vietas aizņēma liezērieši Elmārs Krampe un Valda Kalniņa, bet skatītāju un līdzjutēju lomā palika Madonas skolēns Krišs Šimkēvičs, mājinieks Andris Siliņš un liezērietis Uldis Maršāns. Tikai par punktu atpalika mājinieks Anatolijs Zaicevs un liezērietis Jevgēnijs Stepanovs, bet liezēriete Vineta Mikoviča šoreiz samierinājās ar 5 punktu guvumu. Pirmās ugunskristības izgāja arī madonietis Ričards Gurskis.
Arī ātrspēlē bez zaudējumiem iztika Valdis Mass (12 p.). Tikai nākamo divu vietu ieguvēji Gunvaldis un Dzintars apmainījās lomām (attiecīgi 10 un 8 punkti). Ceturtais palika Jāzeps Juhnevičs (7 p.), kam sekoja Elmārs Krampe un Mārtiņš Šulmanis ar 6 punktiem, bet Vasīlijam Kurovskim – 5 un Valdai Kalniņai – 2 punkti.
Nākamreiz dambretisti pulcēsies 22. oktobrī. Vēl šajā gadā sacensību turpinājums ieplānots 5. novembrī, kā arī 3. un 17. decembrī, bet pārējās piecas sacensības paredzētas jau nākamajā gadā.