– Vai, jūsuprāt, ES būtu jāveido vienota armija vai lietderīgāk būtu stiprināt NATO un katras nacionālās armijas spējas? – jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Viktors no Cesvaines: – Eiropā varētu būt vienota, dalībvalstu kopīgi veidota armija, kas sargātu kopējo ES robežu, nevis katra tikai savu. Protams, tas ir ļoti labi, ka ir NATO, bet arī ES vajadzētu vienoties par savas kopējas armijas izveidi.
Rīdziniece Silvija: – Tas ir ļoti grūts jautājums, un to izspriest jau vajadzētu speciālistiem militārajā jomā. Nezinu, vai ir vajadzīgs radīt vēl vienu armiju. NATO taču mums ir, arī katrai valstij ir sava armija. Mums ir arī stipra Zemessardze.
Madonietis Arnolds: – Mēs taču esam NATO. Kāpēc veidot vēl vienu armiju? Mēs jau tāpat paliksim NATO, no NATO taču laukā nestāsimies. NATO nepieciešamības gadījumā mūs aizstāvēs.
Valdis no Varakļānu novada: – Esmu par to dzirdējis ļoti minimāli. Turklāt grūti jau pateikt, kā būtu labāk. Latvija taču šai ziņā jau sadarbojas, ir NATO dalībvalsts. Lai, veidojot atsevišķu kopēju armiju ES, savā ziņā nesanāktu tā – kas par daudz, tas par skādi. Tad jau labāk būtu stiprināt savas valsts armiju un Zemessardzi. Savs tomēr ir un paliek savs, tas būtu pat labāk, nekā lūgt citu palīdzību.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA