– Kādas ir jūsu domas par Tēva dienas atzīmēšanu septembra otrajā svētdienā? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Sarmīte no Murmastienes pagasta: – Protams, arī tēviem vajag svētkus. Ir taču Mātes diena un arī Starptautiskā sieviešu diena. Ļoti patīkami, ka Tēva dienu tagad svin arī Latvijā. Tas tikai stiprina ģimeni. Tā ir jauna tradīcija, bet es domāju, ka tā iesakņosies un vērsīsies plašumā.
Madoniete Sintija: – Šogad Tēva dienu atzīmējām pirmoreiz, bet domāju, ka tā tagad kļūs arī par mūsu ģimenes tradīciju. Šajā dienā devāmies uz tuvāko restorānu, lai kopā paēstu svētku pusdienas.
Ārija no Cesvaines: – Tas ir ļoti labi, ka tagad arī Latvijā tiek svinēta Tēva diena. Īpaši cieņa un gods būtu jāizrāda tiem tēviem, kuri rūpējas par ģimeni, audzina bērnus, daudz strādā un nodrošina ģimenei iztiku. Šādi svētki gan stiprina ģimeni, gan arī pašiem tēviem ceļ pašapziņu.
Madoniete Valentīna: – Kāpēc gan lai to nesvinētu? Ir Mātes diena, bet arī tēvi piedalās bērnu audzināšanā. Mana meita dzīvo Norvēģijā, un arī tur svin gan Tēva dienu, gan Mātes dienu. Tēva dienā mamma un bērni sveic tēti ar pašu zīmējumiem un krūzi ar atbilstošu uzrakstu, kā arī pašcepto kūciņu, bet tētis visu gadu bērniem par lielu prieku dzer kafiju no viņu dāvātās krūzes.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA