– Kas, jūsuprāt, nākamajā gadā būtu jāpalielina – minimālā alga vai neapliekamais minimums? – jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Svetlana no Bērzaunes: – Protams, labāk patiktu, ja tiktu palielināta alga, bet nevis par 10 eiro, kā ir izskanējis ziņās, bet vismaz par 20 eiro mēnesī. Darbs man ir, bet es strādāju par minimālo algu. Gribētos jau saņemt kaut vai nedaudz vairāk.
Lubāniete Elīza: – Manuprāt, vajadzētu palielināt neapliekamo minimumu. Tas būtu izdevīgāk gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem. Tas būtu jānosaka vismaz 100 eiro. Pakāpeniski jau mums vajadzētu tuvoties Igaunijas un Lietuvas līmenim un turēt viņiem līdzi.
Sandra no Bērzaunes: – Man šai ziņā ir savi priekšlikumi, un par tiem savulaik esmu rakstījusi vairākiem prezidentiem – Zatleram, Bērziņam un tagad arī Vējonim. Bet diemžēl tos Saeima nav ņēmusi vērā. Ko dod minimālās algas celšana vai neapliekamā minimuma paaugstināšana nestrādājošajām mammām? Nav pat jēgas iesniegt deklarāciju VID, tāpat, ja nav maksāts ienākuma nodoklis, nevarēs saņemt kompensāciju par ārstnieciskajiem un citiem attaisnojošajiem izdevumiem.
Madonietis Roberts: – Mani tas neskar. Bet valdībai noteikti vajadzētu palielināt neapliekamo minimumu, kas ir izdevīgāk. Diemžēl no igauņiem un lietuviešiem mēs atpaliekam visās jomās.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA