Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: minimālā alga

Redakcija

Autors • 06.09.2016.

Burtu lielums

Kas, jūsuprāt, nākamajā gadā būtu jāpalielina – minimālā alga vai neapliekamais minimums? – jautājām sastaptajiem cilvēkiem.

Svetlana no Bērzaunes: – Protams, labāk patiktu, ja tiktu palielināta alga, bet nevis par 10 eiro, kā ir izskanējis ziņās, bet vismaz par 20 eiro mēnesī. Darbs man ir, bet es strādāju par minimālo algu. Gribētos jau saņemt kaut vai nedaudz vairāk.

Lubāniete Elīza: – Manuprāt, vajadzētu palielināt neapliekamo minimumu. Tas būtu izdevīgāk gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem. Tas būtu jānosaka vismaz 100 eiro. Pakāpeniski jau mums vajadzētu tuvoties Igaunijas un Lietuvas līmenim un turēt viņiem līdzi.

Sandra no Bērzaunes: – Man šai ziņā ir savi priekšlikumi, un par tiem savulaik esmu rakstījusi vairākiem prezidentiem – Zatleram, Bērziņam un tagad arī Vējonim. Bet diemžēl tos Saeima nav ņēmusi vērā. Ko dod minimālās algas celšana vai neapliekamā minimuma paaugstināšana nestrādājošajām mammām? Nav pat jēgas iesniegt deklarāciju VID, tāpat, ja nav maksāts ienākuma nodoklis, nevarēs saņemt kompensāciju par ārstnieciskajiem un citiem attaisnojošajiem izdevumiem.

Madonietis Roberts: – Mani tas neskar. Bet valdībai noteikti vajadzētu palielināt neapliekamo minimumu, kas ir izdevīgāk. Diemžēl no igauņiem un lietuviešiem mēs atpaliekam visās jomās.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px