Madonas Valsts ģimnāzijas kolektīvs Zinību dienu tradicionāli iesāka Saieta laukumā, kur pulcējās skolas audzēkņi, skolotāji, atbildīgās amatpersonas un bērnu vecāki.
– Ir beigušās bezrūpīgās brīvdienas, atsācies mācību laiks, – uzrunājot klātesošos, teica skolas direktore Vanda Maderniece.
– Neuztversim to kā nastu, priecāsimies, ka ir iespēja turpināt sevi pilnveidot, uzkrāt sevī gaismu, jo kāda gaisma būs mūsos, tādu to izstarosim citiem. Jaunais mācību gads vienmēr nāk ar jauniem skolēniem, jaunām izmaiņām. Nākotne ir tikai iecere, steigsimies to veidot skaistu! Par izglītību tiek daudz domāts. Domāts, kā organizēt mācību procesu, lai veiksmīgāk attīstītu sabiedrībā pieprasītākās kompetences, īpaši dabaszinātņu jomā; kā veicināt veselīgu dzīvesveidu; kā izmainīt izglītības saturu. Audzināšanas jomā tiek akcentētas tikumiskās vērtības, valstiskuma apziņa, jo esam ceļā uz Latvijas simtgadi. Tiek domāts, kā veiksmīgāk organizēt karjeras izglītību, iepazīšanos ar dažādām profesijām, kā labāk izkopt talantus. Tiek dots atbalsts zinātniski pētnieciskajai darbībai, dalībai dažāda līmeņa mācību priekšmetu olimpiādēs. Madonas Valsts ģimnāzija var lepoties ar panākumiem mācību priekšmetu olimpiādēs. Nesen bija gods no Valsts prezidenta saņemt apsveikumu par iegūto ceturto vietu lielo skolu grupā skolu Zvaigžņu reitingā. Šādos brīžos par mūsu skolēniem ir patiess lepnums. Paldies par centību visiem!
Jauno mācību gadu Madonas Valsts ģimnāzija sāk ar 265 audzēkņiem, 80 no tiem nāk no citām skolām. Ir divas 7. klases, trīs 10. klases. Ir dažas izmaiņas pedagogu kolektīvā: pēc ilgāka pārtraukuma darba gaitas atsāks matemātikas skolotāja Agnese Liepiņa, ir divas jaunas darbinieces – 10., 12. klašu deju kolektīvu „Vidzeme" vadīs skolotāja Rudīte Jurciņa, ārpusklases darba organizatora pienākumus veiks skolotāja Ligita Irbe.
Lai vienotos kopīgam darbam, uz mirkli visi klātesošie tika aicināti sadoties rokās, un šis personiskais žests Saieta laukumā uz brīdi visus vienoja vienā dzīslā, vienā uzticības upē.
– Nākot uz ģimnāziju, jaunieši ir motivēti gūt labu izglītību, iemaņas, prasmes, izveidot sevi par stiprām personībām, – no savas puses teica Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. – Gribu novēlēt, lai pietiek spēka un uzņēmības to paveikt. 7. un 10. klašu skolēniem vēlu iekļauties ģimnāzijas tradīcijās un būt tik radošiem, lai aiz sevis atstātu vēl kādu tradīciju.
Tuvāko divu gadu laikā nodrošinājuma ziņā ģimnāzija piedzīvos krasas izmaiņas. Pašvaldībai būs vēl nebijis finanšu resurss, lai īstenotu vispārdrošākās idejas, kā organizēt mācību procesu, lai audzēkņi labāk visu varētu apgūt, vairāk veltot laiku zināšanu ieguvei. Visiem kopā aicinu veidot ģimnāzijas nākotni, ieliekot tajā arī savu domu un ideju.
Klātesošos sveica Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, ģimnāzistiem viņš vēlēja panākumus un augstus sasniegumus.
Madonas katoļu draudzes priesteris Pāvils Kamola atcerējās savu skološanās sākumu: – Kad uzsāku iet skolā, mums stāstīja, ka eiropieši savā laikā nav pazinuši Ameriku un to vispirms vajadzēja atklāt. Šodien internetā (piemēram, Google Maps) var redzēt teju visu pasauli. Tas tāpēc, ka to fiksē no augšas. Kā garīdznieks gribu vēlēt, lai savas sirdis mēs visi virzītu pie Dieva, kurš taču arī redz visu no augšas. Redz ar mīlestību un vienmēr grib palīdzēt. Lai ikviens var veidot tādu dzīves kārtību, kuru redzot ar savu svētību pieskaras Dievs. Cits citam palīdzot, klauvējiet arī paši pie Viņa, lai saņemtu sirds gudrību.