Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Ieskandināts mācību gads novada lielākajā skolā

BAIBA MIGLONE

Autors • 01.09.2016.

Ieskandināts mācību gads novada lielākajā skolā
Burtu lielums

Gaiši un priecīgi vakar tika ieskandināts jaunais mācību gads arī Madonas novada lielākajā skolā – Madonas pilsētas 1. vidusskolā, kur šogad mācības 30 klašu komplektos uzsāk 710 skolēnu. Zinības smelties viņiem palīdzēs 70 pedagogu.

Pašus mazākos – 80 pirmklasniekus – spert pirmos soļus skolas ritmos iedrošināja 12.a, 12.b un 11.a klases audzēkņi, svinīgi ievedot viņus skolas saimē. Kopā ar audzēkņiem bija arī viņu pirmās audzinātājas, kas turpmāk palīdzēs mazajiem apgūt zināšanas un iejusties skolēnu dzīvē, – Daiga Gailuma, Ināra Muceniece, Inese Seikstule un Linda Jermacāne.
Zinību dienas svinīgajā pasākumā izskanēja daudz dziesmu, dzeja un daudzi sirsnīgi apsveikumi, uzsākot jauno mācību cēlienu. – Katrs gads vienmēr nes kaut ko jaunu, bet, uzsākot jauno, gribas atcerēties to labo, kas devis mums spēkus, kas ļāvis lepoties ar Madonas pilsētas 1. vidusskolas vārdu, – uzrunājot skolēnus, pedagogus, vecākus un pārējos klātesošos, sacīja Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora
p. i. Inese Strode. – Pagājušo mācību gadu mēs noslēdzām ar valstī labākā ekonomikas skolotāja titulu, to ieguva mūsu skolotāja Līga Kārkliņa, kas šo titulu izpelnījās, strādājot ar skolēnu mācību firmām un zinātniskajiem darbiem. Tāpat es gribu uzteikt mūsu skolu par 2. vietu valstī, risinot uzdevumus portālā uzdevumi.lv, iegūstot vairāk nekā 140 tūkstošus punktu. Liels paldies pedagogiem par to, ka mēs esam līderi gan metodisko izstrādņu ziņā, gan inovācijās mūsu novadā, mēs lepojamies arī ar to, ka mūsu sportistu panākumus zina gan novadā, gan valstī. Mēs varam būt lepni arī par mūsu skolēnu svešvalodu apguvi, jo valstī nav daudz skolu, kur audzēkņi iegūst augstāko C1 līmeņa novērtējumu, – jau vairākus gadus esam to skolu skaitā, kur kāds no skolēniem iegūst šādus sasniegumus svešvalodā.
Taču, kā uzsvēra skolas direktora p. i., netrūkst jaunu uzdevumu un izaicinājumu arī šajā mācību gadā. – Esam saņēmuši apliecinājumu, ka jaunajā mācību gadā piedalīsimies Erasmus+ programmā kopā ar piecām citām valstīm, cītīgi darbosimies sporta jomā – uzlabosim metodiskos jautājumus sporta mācību priekšmetā, kā arī atbalstīsim savus sportistus, kuri nes mūsu skolas vārdu ne tikai valstī, bet arī pasaulē. Esam nodibinājuši jaunu izglītības programmu vidusskolā „Dabaszinības" un būsim vairāk orientēti gan uz IT, gan elektronikas virzienu.
Tas, kam mēs ticam, veido un maina mūsu uzvedību un rīcību. Es ticu savai skolai, es ticu jums – pedagogi, jums – audzēkņi – un jums – vecāki. Es ticu, ka kopā mēs varam vēl labāk, sasniegt vēl lielākus panākumus. Es ticu mūsu izaug-smei, un es ticu mūsu vērtībām. Šajā vasarā es apmeklēju vairākas institūcijas – gan Microsoft, gan citas IT kompānijas, gan Latvijas Universitāti, un visur zināja Madonas pilsētas 1. vidusskolas vārdu. Ar lepnumu viņi teica – jā, mēs zinām, kā jūs darbojaties un ko jūs varat. Tas ir liels komandas darbs un liela atbildība, un šajā gadījumā – arī liela mūsu kopīga veiksme.
Šogad papildinājies arī Madonas pilsētas 1. vidusskolas pedagogu kolektīvs. – Īpašs prieks par mūsu jaunajiem pedagogiem, tajā skaitā par mūsu absolventiem, kuri, saņēmuši diplomus, atgriežas savā skolā un uzsāk šeit savas darba gaitas. Tā šajā mācību gadā darba gaitas mūsu skolā uzsāk sākumskolas un angļu valodas skolotāja Sintija Ūzuliņa. Savukārt par sākumskolas un deju skolotāju strādās Inita Rūka. Pie mums visu mācību gadu strādās Fulbraita stipendiāte no ASV, Minesotas, Mara Moettus, kas palīdzēs labāk apgūt angļu valodu gan sākumskolā, gan vidusskolā.
Zinību dienā saņemts arī Valsts prezidenta, bijušā Madonas 1. vidusskolas absolventa un skolotāja Raimonda Vējoņa apsveikums ar novēlējumu: „Šajā mācību gadā apgūt jaunas prasmes un iemaņas, atklāt jaunus brīnumus, atrast jaunus draugus un ieraudzīt, cik skaista, daudzveidīga un interesanta ir pasaule mums apkārt. Mūziku vieglāk apgūt, ja labi zini matemātiku, labu darbu bioloģijā un ķīmijā neuzrakstīsi, ja nebūsi mācījies gramatiku. Mācies domāt, diskutēt un sadarboties! Zināšanas ir spēks, kuru mums neviens nevar atņemt. Tas ir spēks, kas veido mūsu nākotni. Audziet lieli un gudri Latvijai!"
Saglabāt optimistisko 1. septembra noskaņojumu visu mācību gadu savukārt vēlēja Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters: – Lai klašu kolektīvi ir stipri, lai ir laba sadarbība skolai ar vecākiem un lai skola ir kā viena liela, stipra komanda, kas iet uz kopīgiem panākumiem. Mūsu lielā vēlme ir, lai mūsu jaunieši labi apgūtu zināšanas, apgūtu prasmes un iemaņas un izaugtu par veiksmīgām, stiprām personībām.
Skolotājiem sagādāt tikai pozitīvas emocijas, kā arī mīlēt un lolot pirmklasniekus skolēnu domes vārdā solīja Nadīna Stirniniece.
Un tad jau arī mazo pirmklasnieku dzidri ieskandinātais skolas zvans visus aicināja uz pirmo stundu šajā mācību gadā. Lai jums visiem labas sekmes!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px