Vasara savā karstumā un krāšņumā bija atgriezusies Madonas novada uzņēmēju sporta spēlēs 20. un 21. augustā, kad sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" par ceļojošo kausu sacentās 14 komandas, bet pasākumā pavisam piedalījās ap 190 dalībnieku – uzņēmēji, viņu ģimenes, draugi, līdzjutēji.
Daudzveidīgās sportiskās aktivitātēs otro gadu pēc kārtas savu sportisko formu un veiksmi apliecināja un uzvarētāju ceļojošo kausu saņēma komanda "Urbēji" (Dr. Kristapa Vidža zobārstniecība), bet otrajā un trešajā vietā – divu jaunpienācēju uzņēmumu komandas – "Rudzons" un "Kurmīši" ("Krustaceles NA").
Madonas novada uzņēmēju sporta spēles jau ir tradicionāls pasākums, kas notiek ar mērķi iepazīt citus novada uzņēmējus un sadarbības partnerus, aktīvi un interesanti pavadīt laiku kolēģu un ģimenes lokā.
Uzņēmēju sporta spēles, ko organizē Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļa, katru gadu mainās un attīstās. Par sporta pasākumu programmu gādāja OK "Arona" tiesneši Gunāra Ikaunieka un Venta Ikaunieka vadībā. Komandām bija paredzēti gan tradicionālāki, gan netradicionāli sacensību un aktivitāšu veidi – jautrības stafete, zolītes spēle, volejbols, biatlona stafete, velostafete, "Lotoss", fotoorientēšanās, slēpošana, "Džungļu pavēlnieks", sacensība priekšniekiem "The Boss".
Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas vadītājs Romāns Hačatrjans pastāstīja: – Droši vien uzņēmumu komandu pieteikšanos ietekmēja augusta lietainais laiks, taču spēles notiek izcili skaistā un saulainā vasaras dienā. Šogad nolēmām ko pamainīt, un vispirms jau tā ir spēļu norises vieta – sporta un atpūtas bāze "Smeceres sils", kas ir lieliski piemērota lieliem pasākumiem, turklāt te ir iespējamas arī ekstrēmākas atrakcijas, izmantojot piedzīvojumu trases iespējas. Šoreiz programmā komandām tika piedāvātas trīs stafetes – jautrības, biatlona stafete un velostafete, izmantojot jaunos velosipēdus. Parūpējāmies arī par to, lai sacensības priekšniekiem būtu interesantas. Safotografēju to Madonas novada uzņēmumu mājvietas, kas piedalās šajās sporta spēlēs, un vadītāju atjautības un vērības uzdevums – pēc fotogrāfijām atpazīt uzņēmumus.
Uzņēmumu vadītāju sacensībā "The Boss", kur priekšniekiem pēc fotogrāfijām bija gan jāatpazīst novada uzņēmumi, gan jāuzspēlē kriketa spēle, uzvaru svinēja komandas "Madonas bruģētāji" (SIA "Heta-Būve") vadītājs Māris Ramanis. Otrs labākais rezultāts – "Aizezeres" šefam Robertam Gribonikam, bet trešajā vietā – komandas "Logu maiņa" vadītājs Gatis Platpīrs.
Interesanta izvērtās fotoorientēšanās sacensība, kur veiksmīgākie bija "Kurmīši", "Karotes" un "CF Moto". Jautrības stafetē ātrākie bija "Rudzona" dalībnieki, aiz viņiem – komandas "Urbēji" un "Karotes".
Grūtākā no stafetēm izrādījās biatlona stafete, kur uzvarēja komanda "Kurmīši", kas apsteidza komandu "CF Moto" un "Norte". Stafetē ar jaunajiem velosipēdiem, iesauktiem "resnuļi", uzvarēja "Urbēji", "Lazdona" un "CF Moto". Kas gan būtu "Smeceres sils" bez slēpošanas, tikai šoreiz – vasaras paveids, kur ātrākie bija "Lazdonas" slēpotāji, otrajā vietā – "Karotes", trešajā – "Baltic Block". Disciplīna "Džungļu pavēlnieks" vislabāk padevās "Rudzona" komandai, "SDS Auto" un "Cipariņiem" (SIA „Nodokļu Konsultatīvais Birojs"). Zolītē uzvarēja "Kurmīši", apsteidzot "Lazdonu" un "Rudzonu", bet volejbolā stiprākā komanda – "Logu maiņa", otrajā un trešajā vietā attiecīgi – "Urbēji" un "CF Moto".
Starp komandām, kuras uzņēmēju spēlēs piedalās ik gadu, bija SIA "ENC Latvija", kas pirmajos gados bija spēļu uzvarētāja. Taču ne jau tikai sportisko aktivitāšu, arī atpūtas dēļ spēlēs piedalās uzņēmēji. Uzrunātais SIA "Norte" valdes priekšsēdētājs Normans Miķelsons atzina: – Šogad izlēmām piedalīties. Vienmēr strādājam, prioritāte ir darbs, bet kaut kad ir jāatpūšas. Vasara paies, būs, ko atcerēties. Kopā ar draugiem un līdzjutējiem komanda mums ir liela – esam 16.
Arī individuāli varēja sacensties šautriņu mešanā, basketbola metienos, riņķu mešanā, disciplīnā "Piramīda". Bērniem, kuri bija kuplā skaitā, patika uzkavēties un lēkāt piepūšamajā atrakcijā.
Ja uzvarētāji parasti ir trīs, ieguvēji šajās spēlēs bija visi, kas pēc ieilgušā lietus saulaino dienu pavadīja pie dabas, "Smeceres silā", jautru sacensību atmosfērā, uzkrājot vasaras enerģiju. Jaunums bija arī dzīvā mūzika atpūtas vakarā, jo ciemos atbrauca uzaicinātā grupa "Credo".