25. aprīlī Kusas pamatskolā notika angļu valodas olimpiāde Madonas rajona 4. klašu skolēniem. Tajā piedalījās bērni no Madonas pilsētas 1. vidusskolas, Praulienas, Lazdonas un Kusas pamatskolas. Olimpiāde 4. klašu skolēniem tiek rīkota jau trešo gadu.
– Angļu valodas metodiskajā apvienībā esam vienojušies sadalīties pa zonām mūsu rajonā, jo, lai veiksmīgāk noorganizētu konkursu, svarīgs arī finansiālais nodrošinājums. Šī olimpiāde ir tikai pašu skolotāju iniciatīva, – stāsta Kusas pamatskolas angļu valodas skolotāja Inese Skraustiņa.
Skolotāja ir pārliecināta, ka šādi pasākumi skolēniem veicina veselīgu konkurenci svešvalodas pilnveidošanas un attīstības ziņā: – Tā ir iespēja bērniem salīdzināt un novērtēt savas un arī citu skolēnu zināšanas angļu valodas mākā.
Madonas pilsētas 1. vidusskolu pārstāvēja Armands Brimmers, Dāvis Vikmanis un Mārtiņš Dāboliņš, Praulienas pamatskolu – Rihards Baltāns, Lazdonas pamatskolu – Laura Černova un Liesma Zariņa, Kusas pamatskolu – Elīna Pelše, Ilze Jansone un Anete Kaparkalēja.
– Olimpiāde iesākās ar mūsu skolas direktora Agra Sāra laba vēlējumiem un aicinājumu drosmīgi „cīnīties". Katram skolēnam bija jāveic vairāki uzdevumi – jāveido stāsts par attēlu, teksta klausīšanās ar uzdevumu, lasīšanas iemaņu demonstrējums, spēja pielietot valodu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.05.2007.
Autore GITA SILIŅA