No 12. līdz 14. augustam, kad Madonā norisinājās Pasaules kausa (PK) trešais posms rollerslēpošanā, sprintā brīvajā stilā un 5 km klasiskajā distancē ar intervāla startu, junioru konkurencē Latvija otro gadu pēc kārtas tika pie godalgotas vietas. Šoreiz svētkus Latvijai un Madonai sagādāja madoniete Kitija Auziņa, iegūstot bronzas godalgu gan sprintā, gan 5 km klasiskajā prologa distancē.
Pagājušajā gadā par čempionu sprintā kļuva Raimo Vīgants, kas diemžēl Madonā šogad nevarēja startēt traumētā ceļgala dēļ.
Abi juniori ir Madonas BJSS trenera Daiņa Vuškāna audzēkņi. 20 gadu vecā Kitija Auziņa studē LSPA 2. kursā, vēlas padziļināti apgūt zināšanas sportā, iespējams, kļūt par slēpošanas treneri. Vaicāta par to, kas palīdzēja uzvarēt, Kitija atzina, ka ne tikai "mājas sienas", ģimenes un līdzjutēju atbalsts, bet neatlaidīgs darbs treniņos, jo visu vasaru viņa bija cītīgi trenējusies pēc Daiņa Vuškāna sagatavotā treniņu plāna. Par Kitijas iegūto 3. vietu treneris dalījās priekā un pamatoja: – Kitijas "izrāviens" līdz bronzas medaļai Pasaules kausa posmā rollerslēpošanā Madonā nedaudz ir arī pārsteigums, jo uzsvaru uz rollerslēpošanas sacensībām nelikām. Latvijas Slēpošanas federācija veda mūs arī uz pārējiem Pasaules kausa posmiem, līdz ar to radās lielāka pieredze. Nometnē jūlijā Igaunijā paveicām smagu darbu, gatavojoties ziemas sezonai, kas slēpotājiem ir galvenais. Viņa ir viena no tām Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknēm, kas joprojām palikusi aktīva sportā, daudz trenējas kopā ar puišiem. Sekoja brauciens uz PK posmu Zviedrijā, kur Kitija piedalījās visu trīs dienu sacensībās, un viņai tas nāca par labu. Paredzēju, ka Madonā varētu būt sportiskās formas "pīķis", un tā arī bija.
Uz Pasaules kausa Latvijas posmu bija ieradies vislielākais dalībnieku skaits, kāds bijis šajā sezonā, pārspējot Zviedrijas un Horvātijas posmu. Madonā, ko uzskata par slēpošanas centru, sacentās 92 slēpotāji no 11 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Itālijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Vācijas, Francijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Kazahstānas.
Otro gadu Pasaules kausa posmā Madonā pirmajā no trim sacensību dienām dalībnieki sacentās 200 m sprintā Raiņa ielā no kultūras nama līdz krustojumam ar Valdemāra bulvāri. 12. augustā dalībnieki vispirms pa vienam veica kvalifikācijas braucienu, nosakot 16 labākos, kas vēlāk turpināja cīņu ceturtdaļfinālā, kur jau sacentās izslēgšanas braucienos pa četri katrā, diviem ātrākajiem no katra brauciena tiekot tālāk nākamajā kārtā. Finālā vietas sadalīja četri labākie. Jau kvalifikācijā Kitija uzrādīja otro labāko laiku. Iekļūstot finālā, 20 gadu vecā madoniete kādus 150 m līdzīgi cīnījās ar Jeļizavetu Burcevu par otro vietu, bet beigās tomēr Krievijas pārstāve bija ātrāka. Apsteidzot otru Krievijas slēpotāju, Kitija izcīnīja 3. vietu. Uzvaru svinēja 15 gadu vecā Itālijas talantīgā rollerslēpotāja Alba Mortanja. Otra labākā no Latvijas – 16 gadu vecā Patrīcija Eiduka no Vecbebriem – ieņēma sesto vietu.
Vīriešiem pieaugušo grupā pusfināla astotniekā no 30 dalībniekiem iekļuva un septīto vietu ieguva cēsnieks Artūrs Brants, sasniedzot savu labāko rezultātu. Divas uzvaras sprintā nopelnīja Itālija, bet pa vienai – Norvēģija un Baltkrievija.
Sievietēm, kur pirmo reizi sezonā dalībnieču skaits pārsniedza divdesmit, nevienai no Latvijas neizdevās iekļūt pusfināla astotniekā, 12. vietu ieņēma Inga Dauškane. Finālā pirmās divas vietas ieguva baltkrievietes Marija Nedjuhina un Valencina Kaminskaja, 3. vietā – Olga Letučeva no Krievijas.
Junioriem, kur sacentās 20 dalībnieku, pārākumu demonstrēja norvēģis Sigurds Reigstāgs, otro vietu ieguva itālis Frančesko Bekis, Alfrēds Buskvists šoreiz – trešais.
Otrajā sacensību dienā 5 km prologā klasiskajā stilā ar intervāla startu junioru konkurencē otro dienu pēc kārtas trešo vietu ieguva madoniete Kitija Auziņa. Citās grupās nevienam no Latvijas pārstāvjiem neizdevās iekļūt sešniekā. Abās junioru un pieaugušo grupās uzvaras svinēja Zviedrijas slēpotāji, kam kopā tika septiņas no 12 godalgotajām vietām, trīs godalgas nopelnīja Krievijas pārstāvji.
Trešajā dienā iedzīšanas distancē brīvajā stilā Kitija Auziņa nestartēja. Patrīcija Eiduka ieņēma 3. vietu, madoniete Ieva Pūce – 8. vietu. Indulis Bikše bija ātrākais no Latvijas vīriešiem, iegūstot arī FIS punktus. Ar visiem rezultātiem var iepazīties vietnē www.infoski.lv, kur ir arī talantīgā komentētāja Ivara Bāča apraksti.
Uzrunātais tehniskais delegāts Mārtiņš Niklāss Pasaules kausa posma norisi vērtēja vienā vārdā – izcili: – Gan kvalitātes, gan panākumu ziņā madonieši var lepoties. Slēpošanas sporta veidam tie bija svētki. Arī zviedriem, kas pieraduši pie grūtām trasēm, "Smeceres silā" patika.
Arī Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) inspektore Anna Rosa no Itālijas augstu novērtēja Madonas gatavību otro gadu pēc kārtas uzņemt šāda augsta līmeņa sacensības. Viņa atzinīgi izteicās gan par sakārtoto sporta infrastruktūru un rollertrasi, gan madoniešu organizatorisko pieredzi.
Kopumā Pasaules kausa Madonas posms aizvadīts ar labām emocijām, vien otrajā dienā varēja sūdzēties par lietaino laiku.