– Kā vērtējat Latvijas Tirgotāju asociācijas iecerētos priekšlikumus likumdevējiem par to, lai svētkos lielveikalu darbiniekiem būtu brīvdiena (perspektīvā paredzēts, ka veikali būtu slēgti arī svētdienās)? – vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Zigurds no Ļaudonas: – Manuprāt, visiem, arī veikalos strādājošajiem, svētkos derētu brīvdiena. Tāpat arī svētdienā. Daudzās Eiropas Savienības valstīs jau tā ir.
Edīte no Praulienas: – Grūti tā uzreiz pateikt. Tad droši vien cilvēki ieplānotu citādākus iepirkšanās paradumus. Vienkārši ir pierasts, ka mēs, piemēram, svētdienās pēc baznīcas atbraucam un iepērkamies nedēļai, bet, ja veikals būtu slēgts, noteikti pakārtotos un brauktu iepirkties citā dienā. Arī pārdevējas tad nebūtu tik noslogotas un varētu atpūsties kopā ar ģimeni.
Staņislavs no Sarkaņiem: – Vispār jau varētu lielveikalus slēgt gan svētkos, gan svētdienās. Nešturmētu varbūt tad tos tik daudz. No vienas puses, visi raud, ka nav naudas, bet paskatieties, kas te brīvdienās notiek.
Regīna no Madonas: – Man pašai tas neko dzīvē nemainītu, bet, manuprāt, būtu vajadzīga sabiedrības aptauja, lai noskaidrotu vairākuma viedokli šajā jautājumā un tikai tad pieņemtu lēmumu.