– Vai, jūsuprāt, arī turpmāk būtu jāsaglabā vilcienu satiksme no Madonas uz Rīgu kaut vai tikai dažas reizes nedēļā, un vai jūs bieži braucat ar vilcienu? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Sanita: – Būtu jau, protams, labi, ja vilciens turpinātu kursēt. Tas svarīgi ir arī tūristiem. Mēs jau nevaram zināt, ar kādu transportu pie mums vēlētos ierasties ciemiņš. It īpaši neērtības tas varētu sagādāt velodraugiem, kuriem daudz ērtāk velosipēdu atvest vilcienā. Protams, cilvēks jau atrod alternatīvas. Bet vilcienam tomēr vajadzētu palikt kā vienam no satiksmes veidiem arī Madonā.
Māra no Cesvaines: – Kopš vilciens pārstāja kursēt līdz Cesvainei, es ar to neesmu braukusi. Jau gadus desmit izmantoju tikai autobusu. Sākumā bija grūti pierast, bet tagad braukt ar autobusu šķiet ērti, taču ar vilcienu tomēr bija labāk un arī lētāk.
Madoniete Biruta: – Es galvenokārt braucu ar vieglo automašīnu vai autobusu, bet vilciens jau ir bijis visos laikos. Domāju, ka tas ir vajadzīgs arī tagad. Daļai vilcienu satiksme ir pat ļoti svarīga. Atceros, kad bērns studēja augstskolā, viņš to izmantoja regulāri tikai tāpēc, ka bija daudz lētāk. Manuprāt, vilcienu satiksme ir jāsaglabā.
Ērglēniete Līga: – Pie mums vilciena jau sen vairs nav. Sākumā to ļoti izjutām, bet tagad esam pieraduši. Turklāt daudzi brauc ar automašīnām. Arī cilvēku ir palicis pavisam maz.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
P.S. Vilciens no Rīgas uz Madonu divas reizes nedēļā kursē arī pēc 1. jūlija – piektdienas un svētdienas vakarā, bet no Madonas uz Rīgu – sestdienas un pirmdienas rītos.