Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: terorakti un nemieri

Redakcija

Autors • 18.07.2016.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas un izjūtas pēc šokējošā terorakta Parīzē, valsts apvērsuma mēģinājuma Turcijā un nemieriem Armēnijā? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Imants no Gulbenes: – Uz to visu es skatos ar bažām. Ne tikai Eiropā, bet, redz, kas notiek arī Armēnijā. Savukārt Turcija vienmēr ir bijusi grūti prognozējama. Un vēl man stipri nepatīk, ka apkārt klīst bēgļi. Nupat, braucot no Gulbenes, mums robežsargi paprasīja uzrādīt pases. Francijā un citviet Eiropā liela problēma ir tā, ka viņi dzīvo ļoti savrupi un kaimiņus nepazīst. Tur atšķirībā no mums pēc sāls pie kaimiņa neaiziesi. Nedos, un vēl pateiks, ka veikals vaļā būs pirmdien.

Jeļena no Rēzeknes: – Tas dara bažīgu. Kāpēc tā notiek? Varbūt kādam vienkārši ir apnicis dzīvot. Nevar taču garantēt, ka kaut kas tāds neatnāk arī līdz mums. No tā jau neviens nav pasargāts.

Inga no Praulienas: – Tas, protams, uztrauc. Pilnīgi droši jau nav nekur. Vajadzēja rīkoties daudz enerģiskāk, lai kaut ko tādu vairs nepieļautu. Noteikti jāpadara stingrāka robežkontrole. Vidusjūra jau nevar būt kā atvērti vārti, pa kuriem var iebraukt jebkurš. Bēgļu plūsma ir vairāk jākontrolē.

Daina no Mētrienas: – Laukos jau jūtamies diezgan droši. Vairāk bailes ir par Rīgu, par bērniem, kas tur dzīvo. It kā jau mums saka, ka Latvijā terordraudi ir mazi, bet arī pie mums taču nevar zināt, kas kuram cilvēkam ir prātā. Es domāju, ka Francijā un citās ES ir jāpalielina kontrole un jābūt lielākai uzskaitei. Visvairāk pārdzīvoju, ka cieš mierīgie iedzīvotāji, kuriem nav nekāda sakara ar politiku.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px